| Maria_3931 a întrebat:

Daca as tine 2 zile post negru si 2 zile fructe si legume ...cat slabesc?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta e o mare greseala. Daca vrei sa slabesti, acest lucru se face prin a manca rational urmand urmatoarele reguli:
- nu manca produse din faina. Faina se lipeste pe colon si tine alimentele in corp mai mult de cat trebuie. Deasemenea poate duce la cancer de colon;
-nu manca dulciuri cu zahar concentrat. Mananca mai bine fructe si legume. Acestea au zahar dar in cantitati mai mici;
-nu manca carnuri grase si prajite in ulei. Eu mananc numai carne de pasare si de peste. La pasare arunc pielita. Le prajesc pe gratar sau in pungi pentru prajit. Nu mananc carne de porc si vita decat rar, la doua trei luni;
-cartofii ii mananc fierti si nu copti in ulei sau untura. Daca vreau sa mananc cartofi prajiti folosesc ulei de masline sau de palmier. Dupa folosinta il arunc. Uleiul prajit a doua oara este otrava;
-nu mananc sa ma satur. Ma scol de la masa un pic flamand. 200-250 grame de mancare sunt hiper suficiente la masa de pranz si mai putin la celelalte;
-nu manca dupa ora 18.00;
-trebuie sa tii cont ca anumite alimente se digera greu. Varza (de exemplu) in 14 ore.
Tinand cont de aceste sfaturi poti sa slabesti 20 Kg. intr-un an ceea ce este suficient. Slabitul mai intens provoacqa tulburari grave in oganism si pot sa aiba urmari care duc chiar la moarte.