| AvalohAlyn a întrebat:

Am nevoie de Dumnezeu.
Ce pot face?

3 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

Iubeste adevarul si respira politica. Ti-ai respins Dumnezeul de la parinti si i-ai lasat pe politicieni sa te ingrijeasca. Te-ai botezat prea tarziu ca sa mai vorbesti despre Dumnezeu. Realatia cu El se construieste in timp, iar tu te-ai botezat prea tarziu. Cum poti tu sa chemi un dumnezeu cand generatia ta nici macar nu l-a chemat si si-au ales politicieni sa ii conduca?

Si eu acum am nevoie de o masa plina de fructe. Am fructele daca mama n-a semanat samanta sa creasca copacul? Tu ai facut ceva, ca sa existe fructe? Sau ai spus ca fructele apar doar cand te-ai facut mare? Dumnezeu spune ca ma veti chema insa nu ma veti gasi.

| EestiSodalane a răspuns:

Ai mai pus genul asta de întrebari de un milion de ori pana acum. Esti un troll?

| Anonim027 a răspuns:

‭Isaia 55:6-7 VDC‬
[6] Căutați pe Domnul câtă vreme se poate găsi; chemați-L câtă vreme este aproape. [7] Să se lase cel rău de calea lui și omul nelegiuit să se lase de gândurile lui, să se întoarcă la Domnul, care va avea milă de el, la Dumnezeul nostru, care nu obosește iertând.
‭Ieremia 29:11-13 VDC‬
[11] Căci Eu știu gândurile pe care le am cu privire la voi’, zice Domnul, ‘gânduri de pace, și nu de nenorocire, ca să vă dau un viitor și o nădejde. [12] Voi Mă veți chema, și veți pleca; Mă veți ruga, și vă voi asculta. [13] Mă veți căuta, și Mă veți găsi dacă Mă veți căuta cu toată inima.

Stai in rugaciune si vorbeste cu El,spune-i tot ce te apasă, vorbeste cu el ca si cum ai vorbi cu cineva fara sa-ti fie teama sa ii spui un lucru ca El oricum cunoaste totul si nimic nu este ascuns de El, dar el iubeste sa ii spunem, sa vorbim cu El, citeste Cuvântul, stai langa oameni care il cauta si ei pe Dumnezeu, depărtează-te de cei care cauta si fac fărădelege si încearcă sa te atraga si pe tine, daca esti sincer cu Dumnezeu, El va asculta si te va întări, va binecuvânta viața ta cum nici nu te gândești!
Domnul Isus sa te binecuvinteze cu mult har