| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut de multe ori intrebari de genu : " voi cum demonstrati ca zeul x nu exista? ". Chiar nu vreti sa intelegeti ca noi nu trebuie sa demonstram asa ceva?
E ca la tribunal... voi sustineti "vinovat", noi "nevinovat". Nu noi suntem cei care trebuie sa aduca dovezi ci voi. Pana nu aduceti dovezi concrete pentru existenta oricarui zeu, el nu exista din start.

4 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Mâine o să îi vezi că cer dovezi ce afirmă inexistenţa inorogilor...

| OOOLEOOO a răspuns:

O broasca a trait toata viata intr-o fantana. Intr-o zi, s-a trezit cu surprindere cu o broasca de alt soi.
- De unde ai venit? a intrebat-o ea.
- Din mare. Acolo traiesc eu.
- Cum este marea? Este la fel de mare ca si fantana mea?
Broasca cea noua a inceput sa rada:
- Nici nu incape comparatie.
Broasca-gazda s-a prefacut interesata de povestile noii venite, dar in sinea sa se gandea: "Dintre toate mincinoasele pe care le-am intalnit in viata mea, aceasta este cu siguranta cea mai mare – si cea mai nerusinata".

Cum ii poti vorbi despre ocean unei broaste care traieste intr-o fantana; Sau despre alte lumi unui om de stiinta?

Pace tie big grin

| kamykaze88 a răspuns:

De ce ai numele Gaia? Stii cine a fost? esti ateu si ai numele Gaia

| DAVID_6313 a răspuns:

Daca tot nu trebuie sa demonstrați nimic, de ce sunteti ca virusii la sectiunea religie?