| Steregoi a întrebat:

Androizii au funcție random prin care le sunt generate idei iar ei pe baza unor condiționări aleg ideile valoroase potrivit cu parametrii setați. Atât androizii cu inteligenta artificiala cat si oamenii sunt programați sa aibă libertate de alegere. Libertatea de alegere funcționează astfel: sunt generate printr-o funcție random diferite gânduri pe care apoi omul le selectează pe cele convenabile pentru el potrivit cu anumiți parametrii setați. Unul din parametrii este păstrarea integrității corporale sau supraviețuirea. Cine este programatorul omului? Nu cumva Dumnezeu care a programat si realizat ADN-ul?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Si atunci, se pune intrebarea: de unde a aparut aceasta informatie? Din senin, din neant, din intimplare? Mai greu de crezut ca a aparut ADN-ul din intimplare decat ca exista un Dumnezeu care l-a dat oricarei vietuitoare.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

ADN-ul e pura informatie. In informatica, se foloseste sistemul binar, 0-1, pentru ca curentul dicteaza asta, poate trece sau nu poate trece, printr-un semiconductor, ADN-ul are patru elemente prin care se comunica informatia. C-O-N-H, carbon, oxigen, azot, hidrogen, elementele cele mai raspindite in molecula de ADN.

| RAY a răspuns:

Androizii nu au propia constinta nici un liber arbitru cum nici omul nu are in mare parte adeciziilor lui, nici o zeitate nu a intervenit asupra codului adn e exact asa cum trebuie sa fie daca o aparut prin selectie naturala, daca dumnezeu a programat de ce exista mutati? sau el e genetician mai nou se joaca cu adn ul