| pandelebazatu a întrebat:

Are ceva daca eu sunt satanist? Eu nu cred in Dumnezeu absolut deloc!

37 răspunsuri:
| Calininio a răspuns (pentru dracu14):

Interesant, nu stiam ca exista conceptia asta

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Tine-o tot asa si ajungi in curand in iad la stapanul tau care te inseala bine

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Fiindcă plata păcatului este moartea, dar darul fără plată al lui Dumnezeu este viaţa veşnică în Isus Hristos, Domnul nostru.

Nu crezi dar El exista:
Tu tii ca exista un Creator dar nu te intereseaza cum obtii Mantuirea.
SE PARE CA:
In adevăr, însuşirile nevăzute ale Lui, puterea Lui veşnică şi dumnezeirea Lui se văd lămurit, de la facerea lumii, când te uiţi cu băgare de seamă la ele în lucrurile făcute de El. Aşa că nu se pot DEZVINOVATII;
ROMANI 1:20

Fiecare suflet apartine lui Iisus Hristos (Yahushua ha Mesiach)
Iată că toate sufletele sunt ale Mele. După cum sufletul fiului este al Meu, tot aşa şi sufletul tatălui este al Meu. Sufletul care păcătuieşte, acela va muri.
Ezechiel 18:4
Fiecare om moare.
Şi, după cum oamenilor le este rânduit să moară o singură dată, iar după aceea vine judecata,
Evrei 9:27
Bucură-te, tinere, în tinereţea ta, fii cu inima veselă cât eşti tânăr, umblă pe căile alese de inima ta şi plăcute ochilor tăi; dar să ştii că pentru toate acestea te va chema Dumnezeu la judecată.
Eclesiastul 11:9
Să ascultăm, dar, încheierea tuturor învăţăturilor: Teme-te de Dumnezeu şi păzeşte poruncile Lui. Aceasta este datoria oricărui om.
Eclesiastul 12:13

Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.
Ioan 3:17-19
Fiindca plata pacatului e moartea,
JUDECATA (Rai sau Iad):
http://www.youtube.com/watch?v=6138KRaiJsQ&
Fiindcă este scris: „Pe viaţa Mea Mă jur, zice Domnul, că orice genunchi se va pleca înaintea Mea şi orice limbă va da slavă lui Dumnezeu."
Romani 14:11
DUMNEZEU sa te binecuvinteze :)

| William a răspuns:

Nu am mai intalnit pe cineva care sa nu creada in Dumnezeu dar sa creada in diavol. Ori minti ori esti unicat.

| phantomitza a răspuns:

De fapt crezi, tu crezi ca nu exista Dumnezeu. Sa stii ca draci nu sunt atei numai ca ii fac pe oameni sa creada ca nu exista Dumnezeu, eu zic sa incerci sa-l cauti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru dracu14):

Eu sunt satanist spiritual.Hail Satan!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Calininio):

Dragule satanisti spirituali nu recunosc existenta zeului crestin, acesta este creatia mintilor bolnave ale evreiilor. Te sfatuiesc sa vizitezi: satanismul.blogspot.com
Hail Satan1