| mirelgmm a întrebat:

Are ceva daca injur de morti si de dumnezei zilnic? (sunt crestin)

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu ar trebui sa injuri deloc.De ce sa nu ai o vorbire frumoasa, constructiva? Sa dai dovada de om educat cu bun simt.Sa spui o vorba buna, de apreciere.

| MMihai a răspuns:

Mai diversifică și tu înjurăturile!

| cristi202 a răspuns:

Daca te-ar injura pe tine cineva la fel, cum ar fi? Nu te-ar durea? Asa il doare si pe Dumnezeu cind tu il injuri.
Si nu mai zi ca esti crestin, daca nu sti ca injuraturile sunt pacate urite.
Eu din momentul in care am hotarit sa fiu credincios, nu am mai injurat deloc, a fost o minune, inainte, pina inainte cu o zi injuram f porcos, si f des, si doream sa vorbesc mai frumos, dar nu ma puteam abtine. Insa acest lucru a fost primul pe care Dumnezeu l-a rezolvat in viata mea, inca din prima zi cind am fost hotarit sa fiu credincios.

| Hombre a răspuns:

Pacatosule, sa vezi ce patesti cand ajungi in iad la prea sfantul@Fumaretul, te arde la polonic. Treaba ta, uite ce spune si @Danutza (minte plecata cu sorcova) ca o sa faci araturi adanci.
Uite si Cristi 202, cica ii provoci durere duhului, deci ai imbulinato.

| Danutza27 a răspuns (pentru Hombre):

Trebuia sa specifici musai de 35 cm, de se opintea si tractorul, lasa coane hombre faci tu ca ursul in lant pe aici, dar o sa ii fi coleg de oiste.

| Danutza27 a răspuns:

Din cite vad eu daca tu esti CRESTIN eu sunt budist Cred ca ai primit cuvint de invatatura sa nu hulesti, sa nu iei in desert numele Domnului. Injura linistit pina cazi in fund dar vine si socoteala "fiecare dupa plata si rasplata " la tine va fi simplu te iau dracii in primire te injuga la plug lant in gura si bice ca nu tragi bine la aratura si musai de 35 cm ca pe vremuri. Degeaba o sa tragi la plug si o sa oftezi printre bicele primite "ce indaratnic am fost ca uite stiam si de la ala si de la ala, dar nu am aplicat rideam de ei si de terfeloagele lor de 2000 de ani si uite eu scrijnesc din dinti si Ema e bine merci "
Parerea mea sa te faci om de treaba sa o iei pe calea Bisericii,dai fuga la spovedanie si parasesti pacatul mai si un Canon ca de ar fi prea usor sa indemni la rele fara sa trudesti sa te indrepti, seara la culcare Obligatoriu Tatal nostru.O sa zici nu este greu, ai dreptate si daca folosesti ceva spune si la altii

| Minks a răspuns:

Da, dai dovada ca esti needucat si badaran.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca are. Nevorbind din punct de vedere religios(pacatuiesti) dar dai dovada de lipsa de bun simt, lipsa de civilizatie si lipsa de educatie. Numai bine!

| 19marian60 a răspuns:

Da,are,cu cat injuri mai mult, indifernt de ce, decazi in fata celor din jur in fata ta. Spiritual esti pe zi ce trece mai sarac.Pe cine injuri in fiecare zi? pe cei care nu fac,nu vor, nu pot, nu stiu ca tine.descreteste-ti fruntea,zambeste, abordeaza problemele cu mai multa atentie si cu mai mult calm, nu mai injura si o sa vezi ca viata e mai frumoasa!

| a1doru a răspuns:

Tata injura non stop 14 ore pe zi si l-a pedepsit Dumnezeu.l-a tinut pe pamantul asta pana la 90 de ani! rolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ete na nu are nimic, pacatuiesti si tu cine nu?! asa te mai descarci big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e normal.un mort nu-ti poate face nimic.dar Dumnezeu e viu.si te suporta zilnic.ia sa te injur eu zilnic pe tine,asa degeaba sau fiindca vreau eu,sau fiindca te cred fraier,iti mai dau si cate una dupa cap, sa vad cat ma suporti, pana vei pune mana pe un par? problema e mirel ca Dumnezeu nu bate cu parul.alegeti pe cine sa injuri, mai de masura ta.si sa fiti fata in fata.nu fi las.injuri pe Dumnezeu cand nu e in fata ta sa-ti poata raspunde? injura-l dupa ce vei muri si vei sta in fata lui la judecata.acum ai o gramada de crestini pe care sa-i injuri.dai drumul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un astel de comportament, numai crestin nu esti. Crestin = urmator al lui Hristos. Vrei sa fii crestin? Ia-L de model pe Hristos. Iar femeile pe Maica Domnului.

| Smecheru27 a răspuns:

Da este pacat mai ales seara sa injuri de morti. Dar nu e bine sa injuri zilnic incearca sa nu mai injuri poate asa nu o sa mai injuri zilnic. sa stii ca e pacat cand injuri de morti seara si zilnic e pacat sa injuri

| DjReFresh a răspuns:

Areee... este un pacat extrem de mare. incearca sa iti schimbi caracterul funda?