| Kalla a întrebat:

"Ateii nu exista, sunt doar niste persoane suparate pe Dumnezeu".Ce parere aveti?

48 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suparate pe conceptia crestina de Dumnezeu bun si iubitor dar totusi mai al dracu decat toti.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Afirmaţie greşită.
Pe curând!

| Inferno a răspuns:

Pe Dumnezeu se supara doar prostii.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Cam asa, slabi pregatiti sau deloc spirituali. Se-ngrijeste Satan de ei sa-i tina bine prinsi in mreaja.El se bucura si poate sa-i spuna lui Dumnezeu :-Iata 1 Fii tai, fac voia mea! Nu?

| Kalla explică (pentru Inferno):

Adica ateii sunt prosti? Hei! M-ai insultat pe jumatate.

| usuk a răspuns:

Ateii se pot supara pe multe lucruri...nu insa si pe cele inexistente. sorry

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

O persona suparata pe Dumnezeu, nu se poate numi sau defini imediat ca fiind atee!

| Thunderstruck a răspuns (pentru Kalla):

Voia sa spuna ca ateii nu sunt suparati pe Dumnezeu...

Apache
| Apache a răspuns:

...de ce a fi ateu inseamna neaparat ca ai ceva contra religiei, lui Dumnezeu...etc?

| Rapplex a răspuns:

Nu poţi simţi nici un fel de sentiment faţă de un lucru inexistent!

| AlexanderAdrian a răspuns:

E un nonsens. Ateii nu cred in existenta lui Dumnezeu asa ca spune-mi si mie cum te poti supara pe ceva care nu exista?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt de acord cu afirmatia ta.

| BlackSulphur a răspuns (pentru Kalla):

Nu, ateii nu sunt prosti, insa cei ce se considera "JUMATATE ATEI", probabil ca sunt...
Si nu draga, ateii nu sunt suparati pe dumnezeu, deoarece nu poti fi suparat pe ceva ce nu exista. In plus, crestinismul nu este singura religia, pe cand ateismul neaga existenta TUTUROR zeitatilor... Sunteti cam aroganti, nu crezi?

| soimisos a răspuns (pentru Thunderstruck):

Atei nu se pot supara pe ceva ce nu exista!

NOname
| NOname a răspuns:

Eşti supărată pe Zeus, Allah şi Moş Crăciun?

| Mădă0611 a răspuns:

Inainte sa topai de fericire ca ai gasit ceva impotriva ateilor, pune "mos craciun" in locul lui dumnezeu, tu esti suparata pe mos craciun?

| sabrina103 a răspuns:

Singurele persoane care se pot supara pe Dumnezeu sunt fie credinciosi(crestini, musulmani sau mozaici) (nu din alte religii) fie agnostici. De exemplu sotia lui Iov care il cunostea pe Dumnezeu. Din cauza a ce patise, i-a spus lui Iov sa-l blesteme pe Dumnezeu. Numai o persoana care a simtit sau are o experienta cu Dumnezeu poate fi suparat pe El. Este o suparare constienta.

| Musique a răspuns:

Are și o urmă de adevăr această afirmație.Ateu devi în timp, nu de la naștere. (din câte știu, alegerea religiei e unul dintre drepturile omului)
Nu cred că devenim atei de la prea mult bine.
O zi frumoasă!

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Si crestini sunt ateii pentru mii de zeii si ei sunt suparati pe zeii aia nu? uni sunt suparati pe dumnezeu, dar cand esti ateu nu poti fi suparat pe ceva nu exista

| Hombre a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Pai ce ea mai stie ce e, maine ne spune ca e lezbiana.

| Maxim96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu e iubire!
Iubirea Sa e lumina nearzatoare pentru acei care o primesc si foc neluminos pentru acei care nu o primesc!

| Maxim96 a răspuns:

Ateii cel putin o data au crezut in Dumnezeu, iar apoi pur si simplu l-au ignorat!

| Crâstoşelul a răspuns (pentru Musique):

rolling on the floor.

Ateu te naşti, religia îţi este băgată în cap.

| Musique a răspuns (pentru Crâstoşelul):

E și ăsta un punct de vedere.

| doctorandus a răspuns:

Daca esti suparat pe Dumnezeu nu devii ateu, ci pacatos sau razvratit. Ateii nu pot fi suparati pe Dumnezeu, cum nu pot fi suparati pe Mos Craciun sau Zana Maseluta. Nu poti fi suparat pe cineva care esti convins ca nu exista.

| Hombre a răspuns (pentru Maxim96):

"Iubirea Sa e lumina nearzatoare pentru acei care o primesc si foc neluminos pentru acei care nu o primesc!"
Cu alte cuvinte, daca nu vrei de buna voie sa facem sex te violez.

| Maxim96 a răspuns (pentru Hombre):

Ce are sexul cu Iubirea dumnezeiasca?
Pe cine sa violezi?

| Hombre a răspuns:

Doar imatura.

| Inferno a răspuns (pentru Kalla):

Nu,daca ateii se supara pe Dumnezeu nu sunt prosti, sunt nebuni.