| Steregoi a întrebat:

Ateii spun gresit despre indoctrinarea copiilor cu creationismul dar nu spun nimic despre propaganda atee evolutionista din scoli mai ales la orele de Biologie. Ce puteti spune?

Răspuns Câştigător
| RaulAlmășan a răspuns:

Eu nu am cum să fiu, nici măcar nu pot concepe.
Nu o percep din legea firii mele nu doar fiindcă e păcat

38 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ti-am dat stop ignore doar ca sa iti spun

ateismul nu are legatura cu evolutia,homosexualitatea,stiinta,medicina,evolutia este acceptata de catre biserica catolica,desi catolici sunt atei laughing laughing teoria evolutiei nu este o doctrina,dogma,nu te obliga nimeni sa crezi in ea,nu te trimite nimeni in nici un iad vesnic daca nu crezi in ea,evolutia nu promoveaza ateismul, deismul, panteismul, biserica catolica, budismul, hinduismul, voi crestini sunteti impartiti in 4000 de religi, secte, culte, e legatura are evolutia cu crestinismul sau cu ateismul? nu exista nici o propaganda atee in scoli, sunt convins ca acest dumnezeu daca exista nu ne vrea prosti

| Steregoi explică (pentru RAY):

Cei care nu cred in evolutie sunt marginalizati. Marginalizarea asta seamana putin cu focul vesnic. Ateii fac front comun cu cei care cred in evolutie.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Asta se numeste spam

| Steregoi explică (pentru RAY):

Nu fac reclama comerciala.

| RAY a răspuns:

PorumbRodica1965 care crestini din cei impartiti in 4000 de religi, secte, culte vorbesti tu? cica crestini adevarati pe bune adica voi pocaiti aparuti prin erezie

| Octavian199 a răspuns:

Biologia nu e buna? Ma erau doctori? Mai este buna si educatia sexuala, ca sa nu mai ramana minore gravide, asa cum se mai intampla in Romania, cam des.

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

Nu la toată biologia se referă, iar medicina nu are nici o treabă cu evoluția.

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Dar la ce biologie se refera?

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

La partea evoluționistă din biologie care este doar o teorie.
In primul rând umple mintea copiilor cu teorii nu cu fapte dovedite.
Și despre planeta noastră la fel sunt învățați teorii va chiar minciuni

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Mai bine asta decat religia.

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

Deci tu preferi teoria evoluționistă nu ca ea ar prezenta dovezi ci doar pentru ca tu o preferi. Preferințe ale conducătorilor lumii si propaganda care sa sustina aceste preferințe. Preferință sau alegere. Majoritatea oamenilor aleg necredinta sau credinta formala, care tot necredință e, pentru anumite favoruri personale adică aleg sa cunoască răul si te mai miri de ce e rău in lume dând vina pe Dumnezeu. La fel a făcut si Satan care urmărind avantaje personale imaginare sau de scurta durata a ales răul sau cunostinta limitata. Stiinta si tehnologia omului sunt si vor fi limitate si nu vor satisface niciodată toate necesitățile omului spre a trai veșnic fericit. Stiinta si tehnologia e o amagire in comparație cu credinta in Dumnezeu. Doar credinta in Dumnezeu va ajuta omul sa trăiască veșnic fericit.

| Octavian199 a răspuns (pentru Steregoi):

Am zis eu de asta? Eu am zis ca ar fi mai bine sa se bage educatia sexuala in scoli decat religia

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

In Biblie e educatie sexuala.

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

Educația sexuală e diferită de ceea ce crezi tu.
Îi va învăța că e normal sa fii homosexual
Îi va învăța despre relațiile cu homosexuali etc.
Crezi că e ceva bun?

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Asta ai dedus tu?

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Ii invata cum sa se protezeze, sa nu faca sex dupa ureche, etc.Tu crezi ca se practica sexul acolo?

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

De ce crezi ca Romania e campioana la minore gravide?

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Si daca se intampla sa fie homosexuali, are vreo lecatura cu noi heterosexualii?

| Octavian199 a răspuns (pentru Steregoi):

Ce, educatie sexuala in bible?

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

Da.

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

1 Corinteni 7:36: "36. Iar de socoteşte cineva că i se va face vreo necinste pentru fecioria sa, dacă trece de floarea vârstei, şi că trebuie să facă aşa, facă ce voieşte. Nu păcătuieşte; căsătorească-se."

Isaac s-a casatorit dupa 30 de ani.

Tu vorbesti despre atei care lasa minore gravide.

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

Ce facea ateul in anul 246 era noastra? Cu ce proteja cand vedea o minora?

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

Dar noi am făcut la educație de sănătate și anatomie lecții despre relația sexuală.
Dat vor să schimbe acele lecții, că și în Germania și aproape tot restul Europei.
Unde sunt învățați că nu e nimic greșit să fii homosexual.
Și despre toate tipurile de căsătorie.
Chiar și zoofilie.
Că ateu ...crezi că e normal să te căsătorești cu un câine?
Să că e normal să fii bărbat căsătorit cu bărbat și să aibă dreptul să adopte copii?

| Octavian199 a răspuns (pentru Steregoi):

Crezi ca, crestinii nu lasa minore gravide?

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Si daca esti, ce faci?

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

Ce să fii?

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Gay.Ma refer la tine.Ce faci?

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Ei nu.Nu se poate intampla?

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

Păi nu are cum... Din moment ce te sârbește, normal că nu poți fi atras în felul ăsta.
Chiar nu e ceva normal

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Uiti ca in biblie scrie daca gasesti o virgina si o violezi si platesti ceva trebuie sa se insoare cu tine, cica atei violeaza minore laughing laughing serios, uitate naibi la tarii atee vs tarii crestine

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Ce facea ateul in anul 246 era noastra? Cu ce proteja cand vedea o minora?

ateul in Grecia antica se ocupa cu descoperirea universului, ce faceau sectancti? pai nici nu existau

| Steregoi explică (pentru RAY):

Ateii nu faceau se_x cu se_xul opus?

| Steregoi explică (pentru RAY):

Nu era permis violul virginelor in serie.

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

Eu nu am cum să fiu, nici măcar nu pot concepe.
Nu o percep din legea firii mele nu doar fiindcă e păcat

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Nu spun, pentru ca,, asa zisii crestini, care predau religie in scoli", nu_si pleaca inima si mintea sa predea adevarul, pentru cz nu_l cunosc, si,, de ce sa sustina ei creiatia si Creatorul"?!? Nu este in interesul lor, se complac in minciuna, iar copiii invata ce este.La fel ca mancarea, chiar daca nu e sanatoasa si imbolnaveste corpul, ba chiar il omoara, nu pasa nimanui.Doar,,cresrinii adevarati spun adevadul

| TristanTzara a răspuns:

Teoria evolutiei nu e dogmă, e teorie științifică. Copiii nu sunt îndoctrinați ci li se prezintă o teorie acceptată de comunitatea științifică.

Poate că e o problemă în felul în care e absentă gândirea critică din educație, dar e o problemă cu toată educația, nu doar teoria evoluției.

Dacă plănuiești să demonstrezi creaționismul sau să demonstrezi greșită teoria evoluției, uită-te la seria asta, explică destul de bine cum e cu știința:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLcVi-VLWtPfbJ15MzQXqILIjhzfYCziRw

| vampyremisa a răspuns:

Faptul ca nu stii nimic despre biologie, medicina sau orice tine de corpul uman, aia pot sa iti spun.