| anonim_4396 a întrebat:

Ati vrea sa participati la o intarnire unde sa va exprimati deschis si liber ideile religioase? sau non religioase?

Răspuns Câştigător
| ChuckNorris42 a răspuns:

Nu, din cauza ca crestinii sunt atat de inchisi la minte incat degeaba ai incerca sa le explici ca religia lor e o mare si indelungata minciuna, o religie compusa din religii stravechi cu ceva elemente noi. Pur si simplu n-ar asculta. Deci, nu. N-as avea chef sa ma cert cu niste oameni care nu aud decat ce vor ei.

41 răspunsuri:
| fllu07 a răspuns:

Da! dar doar daca la intalnire participa numai persoane care cred in biblie, nu conteaza religia.

| RAY a răspuns (pentru fllu07):

De ce nu pot fi si pers care nu cred in ea?

| EmaS a răspuns:

Da,mi-ar placea.

| greenmile00 a răspuns:

Ar fi o idee interesanta. Problema ar veni totusi din partea habotnicilor, ce cu siguranta isi vor face prezenta la intrunirea cu pricina, evident creand tensiuni in dicutii. Cand zic habotnici, consider ca fiecare religie si-i are pe ai ei...

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Dar tu nu esti deschisa la idei noi draga tu deja sti adevarul absolut

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

:)) Pai as veni cu scopul de a va face cunoscuta Evanghelia!
Sunt adanc inradacinata in Hristos ca sa ma poata cineva desparti de EL.
http://www.youtube.com/watch?v=_H6D5zZ33Co

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Pai vezi stiam eu, fara suparare tu ai idei fixe care nu le vrei inlocuite cu ele vrei sa mori

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Sti cum e sa vb de la ora 7 pana la ora 1 noaptea cu niste pers deschise la cap? e o fericire ema, aseara am trait acea fericire

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Nu stii tu ce fericire am trait eu impreuna cu surorile mai in varsta.Au fost momente inaltatoare de har!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Sa stii ca e mai greu e sa fi batran sa ajungi la bise decat tanar

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Stiu,tocmai de aceea am organizat aceasta iesire ca sa le rasfatam putin, le-am servit si cu mancare, au primit cadouri, am laudat pe Domnul, ne-am zidit spiritual.Le-am facut pentru cateva ore sa uite de necazuri si greutati!happy

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Erau de la azil de batrani? da ai facut un gest frumos

| EmaS a răspuns (pentru EmaS):

Nu, de la noi din biserica dar nu numai. Si nu am organizat singura ci am fost o echipa de femei impreuna cu Ligia Seman scriitoare de romane crestine.

| Ebixa a răspuns:

De accord cu fllu07.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Romane crestine, n-am auzit de asa ceva, tu citesti romane crestine?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Sigur ca da. Am citit toate cartile Ligiei Seman si nu numai romanele ci si de studiu! http://www.kerigma.ro/carti.php?listautor=Ligia%20Seman

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Trebuie sa platesti pentru ele?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Eu le-am primit de la ea pentru ca suntem prietene, dar dam foarte multi bani pe carti eu impreuna cu sotul meu!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

E o afacere in numele lui isus?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Nu,este un job!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Eu stiu ca cand mergeam la bise aici uni predicatori criticau pe uni care faceau afaceri in biserica, si mi se pare corect, biserica nu-i un targ de afaceri

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Dar nu vinde cartile in biserica.Le poti comanda pe internet sau le poti cumpara de la editura.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Asa da mi se pare corect, si cu banii rezultati ajuta pe cei nevoiasi?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Ea a contribuit cu o suma impresionanta pentru ziua de azi.

| DyNo a răspuns:

Da, as vrea, sa particip la o asemenea intalnire in care toti sa-si exprime liber ideile non-religioase, cat si religioase.

| LoveToHate a răspuns:

Am participat deja, a fost destul de interesant, şi aş face-o din nou cu mare plăcere.

| fllu07 a răspuns (pentru RAY):

Pai daca nu cred, nu ai cu le dovedi ca este adevarata, daca vine unu la doctor si zice la il doare capul si doctorul ii spune sa ia piafen ca ii trece, si el nu vrea nici cum, si refuza si alte tratamente care l-ar putea vindeca, ce poate face doctorul?
revenind la ideea cu biblia, cei care nu cred in biblie, cauta tot felul de idei din biblie ca sa te combata, cu ei nu poti avea o discutie clara din biblie, si practic daca nu cred in biblie, nu mai ai cu ce le dovedi ca este adevarata, iti taie craca de sub picioare, te leaga la maini sa zic asa. din experienta iti spun.

| RAY a răspuns (pentru LoveToHate):

Ma bucur, si eu la fel

| fllu07 a răspuns (pentru EmaS):

Imi pare rau despre tine. esti cam oarba, spiritual vorbind evident.