Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Reusiti sa exprimati prin vorbe tot ce ati vrea sa transmiteti? de ce?

51 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Aş transmite mult mai multe, dacă ar fi posibil... De multe ori mă simt limitată de limbaj şi de incapacitatea mea de a-l folosi cu măiestria unui poet sau scriitor. Deşi sunt şi cazuri, când îmi pare rău că nu am ştiut "doar" să tac.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Pai daca nu s-ar intampla sa mai spunem si pe langa nu am avea cum sa invatam cand e vremea sa o tinem pitita. nimeni nu s-a nascut maestru in conversatie in lumea asta nebuna.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Aşa e.

| Graphee a răspuns:

- De multe ori, reușesc...

| pwp a răspuns:

Nu prea... unori nu spun ceea ce ma doare.

| Dumnezău a răspuns:

Neh,nu-ti ajung vorbele.Cateodata lucrurile se mai exprima si prin fapte.De fapt, asta se intampla destul de des, plus ca exista si o relatie de proportionalitate, cu cat e mai complexa fapta, cu atat transmite cat ar fi transmis un numar determinat de cuvinte.Prinzi tu ideea.Mie,unul, nu-mi ajung cuvintele, desi am o forma de limbarnita.N-ai ce-mi face, am multe de spus, si mai multe de facut.

| IMC90 a răspuns:

Tre sa facem bine ca sa nu fie rau
https://www.youtube.com/watch?v=kyvWuaF0fMs

| anonim_4396 explică (pentru IMC90):

rolling on the floor)))))))))))))

| EmaS a răspuns:

Nu intotdeauna. Uneori cuvintele mi se par prea sarace ca sa pot exprima ceea ce simt cu adevarat.

| 4b a răspuns:

Uneori, vorbele nu-mi sunt de ajunssad

| Iama a răspuns:

In cele mai multe cazuri.da

| Chαяtreux a răspuns:

Nu. Ma descurc mult mai bine in scris.

| adriangabor92 a răspuns:

Da

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da si nu.

| CrazyTeenager a răspuns:

Da, cand vine vorba de o situatie sociala ma implic si scot tot din mine.

| eliaclodia a răspuns:

A transmite include a emite si a fi receptionat. Iti dai seama cate x motive de esec exista. Nu emitem si receptinam doar idei, ci si sentimente. Uneori sentimentul e de vina pentru esec, alteori doar ideea.

| oOSaritaOo a răspuns:

De ce să ţi în tine? Decât să-ţi faci rău ţie tăcând din gură mai bine spui ce ai pe suflet! Desigur, pe un ton frumos, să nu supărăm pe nima'. happy

| AliveOne a răspuns:

Nu, iti trebuie si alte parti de vorbire ca sa poti exprima tot ceea ce as vrea sa trasmit

| neutrino a răspuns:

Atunci cand este necesar, da.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, am talentul ăsta big grin. Numai că uneori mă abțin happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel ce reușește să exprime prin cuvinte tot ce-i trece prin cap nu are nimic bun de spus de la bun început.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, uneori simt ca ori cat as incerca nu ar avea rost sa explic amanuntit, emotii/timiditate.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Nu, uneori nu reușesc să exprim în cuvinte anumite momente așa că le tratez pe majoritatea cu gesturi.

| Urpaniel a răspuns:

Aici contează vocabularul, cu cât ştii mai mult cu atât te poţi exprima mai bine.

| elyfel a răspuns:

Uneori,conteza modul de exprimare si un vocabular bogat

| slowswag a răspuns:

De multe ori, da

| Assu53 a răspuns:

Din pacate nu sad... uneori ma pierd cand vreau sa ii spun unei persoane ceva foarte important... si ma refer la sentimentewinking

Răspuns utilizator avertizat
| FrumoasaTa a răspuns:

Nu-mi iese nici o data

| Sănduțța a răspuns:

Pai..am frica si ma tem nu pot

Răspuns utilizator avertizat
| AaNdYy a răspuns:

Da dar nu e indicat sa spui tot timpu ceea ce gandesti.
Mai bine te abtii

| AaNdYy a răspuns:

Da