| Zurelin a întrebat:

Auziti ateilor, ce cautati aici?
credeti ca ne puteti corupe batandu-va in piept ca ce minte bolnava aveti? nici o sansa
asa ca de ce nu va opriti sa ne jigniti?

23 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Te-am jignit eu? ma rog avem si noi oile noastre negre, e un cocalar pe nume ray si trolli, noi nu prea jignim si cand o facem o facem indirect, nu cum fac unii crestini, care te injura pe la alte categorii ca sa nu-si faca de ras reputatia lor de pocaiti incoruptibili

| MissHalcyon a răspuns:

:3 Crezi ca tu esti mai luminat decat alti oameni doar pentru ca ai cui sa te rogi cand nu ti-e bine?
M-am saturat de oameni ca tine. Ateii civilizati/destepti nu s-ar cobora la nivelul cuiva ca tine, poti sa te rogi cat vrei sa moara toti ateii, ca-i degeaba.
^^ Numai urari de bine!

| Zurelin explică (pentru dracu14):

Hulesti, ne jigniti direct, nu indirect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cautam pe satan. Woops nu mai poti dormi la noapte.

| LordBolton a răspuns:

Deci iar incepem, fiecare cu parerea lui!

nu injuram pe nimeni este invers suntem insultati.

| relian a răspuns:

Deci intrebarea ta este ce cauta ateii aici? Pai intra sa vada cit gindesc si cum gindesc crestinii.Ce vezi rau in asta? Apoi daca ceva nu-ti convine aici esti liber sa nu mai intri.Mergi faci tu singur un site unde sa accepti doar credinciosi si ai rezolvat problema. Iara asa sa ai si tu o idee tu acum ai scris aici pentru ca au existat atei in lume. Daca nu te asigur ca tastati dintgro pestera si tastai la pietre pe pereti, mizgaleai pereti cu bete arse daca ajungeai sa faci si asta avind in jurul mijlocului o frunza de banana.Asta in cel mai fericit caz de erai prin africa.Cam asa sta situatia.Ateii astia de care tu vorbesti impinge lumea inainte, o face sa se invirta. Fara ajungem iar in pesteri de unde am plecat.Incearca sa gindesti inainte sa scoti ceva pe gura, scoate prin cap ca de aia ti-a dat dzeu minte si creier sa gindesti tu singur cu el nu sa gindeasca altii in locul tau. Daca era nu-ti mai facea cap til muta altundeva.Bafta si daca ai ceva intrebari intrebatoare punele aici dar ceva care sa te ajute in viata, ceva care sa iti foloseasca.

| BlackSulphur a răspuns (pentru Zurelin):

Uite cum o fac eu direct: Du-te si te-mpusca. Nu iti place TPU? Fa-ti un site si fa-ti reclama la el. Nu este asa de greu. Aaaa, nu-ti convine ca avem drept la libera exprimare? Militeaza pentru dictatura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești sigură că ateii au mintea bolnavă? Eu cred că e invers aici, voi corupeți mulți oameni cu prostia.Al dracu de răi mai sunteți. Știți numai să amenințați cu iadul...

| ErrorFound a răspuns:

Ai capul rotund si minte in colturi, ce ai vrea sa-ti spun...
Uita-te putin ce ai scris si imagineaza-ti ca era poza mea de profil in locul pozei tale. Ar fi corect daca ar fi asa?
O ardeti cu "vai, ce discriminati suntem..." dar nu te uiti ca voi ne amenintati cu iadul si ne injurati. Pardon, huliti. Adevarat, si noua ne sare tandara si va spunem cateva de dulce cand depasiti orice grad al termometrului prostiei dar...

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Mi-e si scarba sa-ti raspund! Mai ales dupa ce ti-am citit raspunsurile! Pe tine ar trebui sa te jigneasca pana si crestinii tai, ii cam faci de ras.
Troll esuat!

| Mădă0611 a răspuns:

Eu nu te-am jignit, dar tu tocmai ai facut-o, so, ce treaba ai tu cu ateii? vrei sa-i corupi batandu-te in piept ca ce minte bolnava ai? Stiu deja asta. big grin

Un musulman devotat se urca intr-un taxi. Foarte politicos ii spune
soferului sa inchida radioul pentru ca este importiva religiei lui sa
asculte muzica.
- Cum asa zice soferul, dar voi aveti muzica!
- Da, zice musulmanul, dar pe vremea Profetului, nu era muzica
vestica. Asta este muzica necredinciosilor...
Soferul politicos asculta si inchide radioul, dupa care trage masina
pe stinga (pentru ca era in Londra) se da jos si deschide usa
pasagerului, si ii spune:
- Atunci da-te jos, in p…a matii, si asteapta o camila ca pe vremea
Profetului tau nu erau nici taxiuri.

Sper ca mintea ta bolnava te ajuta macar sa intelegi unde bat si sa faci sa ne fie dor de tine (n-o sa ne fie, dar asa e vorba). wave

| HueyFreeman a răspuns:

Si cum ziceai ca iti place fascismul?

| Zurelin explică (pentru HueyFreeman):

Ia sa mai verificam poza o data

| HueyFreeman a răspuns (pentru Zurelin):

Nu de-alta, dar ai apucaturi de fascist.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Asta e parerea mea personala, nu vreau sa generalizati pentru toti ateii
Eu cred ca crestinismul e ca un parazit in societatea romaneasca cel putin. Romanii traiesc intro adormire, si intro moleseala, sperand la o salvare divine, in loc sa ia masuri.
La orice intrebare raspunsul e acelasi, dumnezeu, pai unde mai este dorinta de cunoastere.
Eu unul cel putin nu am incercat sa conving pe nimeni

| Maxim96 a răspuns:

Pai asta e categoria religie, nu crestinism.

| Dizzyz a răspuns:

Sunt de acord cu mihaela33, dupa ce raspunsuri ai dat, e clar ce fel de om esti.Cat despre intrebare, numai baliverne.

| LordBolton a răspuns:

Deci ce cauta crestinii aici? aici trebuie sa fie numai musulmani! te comporti copilareste zau esti plictisitor, pe tpu.ro sunt si atei inpacate zu ideea.

| Inferno a răspuns:

Daca gradul de incompetenta ar putea preschimba cantitatea de ignoranta in curiozitate, atunci crasati incultura s-ar transforma in eruditie.

| Wehrmacht a răspuns:

Din ce am vazut eu(nu zic de toti) crestinii incepeau de cele mai multe ori(recunosc, eu nu am mai fost la religie de mai mult timp).In ultimul timp nu am vazut nici o injuatura.Macar pune intrebarile astea cand sunt si injuraturile prezente si da si exemple ca sa dovedesti ca nu ai niste d-alea apucaturi de "victima" care nu a patitit nimic dar n-are ce face.

| Lizzu a răspuns:

Auzi domnu credincios? unii isi cer jignirile si chiar te scot din sarite.
Ai intalnit vreodata un om care te-a scos din sarite si a scos tot ce-ai avut mai rau din tine?batting eyelashes deci asa e.

--Formula ta de adresare de la inceputul intrebarii suna a : auziti cainilor ia stergeti-o de aici! raised eyebrows
Urat, foarte urat.
De ce pui etichete oamenilor ca jignesc cand tu esti PRIMUL care incepe cu o jignire, a?

Invata pe viitor, ca atunci cand vrei o explicatie sau sa aplanezi un conflict trebuie sa fii primul care nu arunca cu noroiwinking

| Enanita a răspuns:

Buna seara, si tie!

1. Categoria se numeste "Religie", nu "Crestinism"/"Budism"/... Deci consider ca imi pot expune punctul de vedere. Si daca iti este prea greu sa intelegi asta si nu esti de acord, poti rezolva problema foarte simplu, nu mai frecventezi aceasta categorie.
2. Nu cred ca "te pot corupe batandu-ma in piept ca ce minte bolnava am" si nici nu ma agit sa o fac, nu de alta dar mi-as pierde timpul degeaba, mai ales ca nu poti corupe pe cineva sa gandeasca, daca aceasta persoana nu vrea si nu poate. Nu ma bat in piept sa te corup sa gandesti ca "mintea mea bolnava" deoarece in cazul in care ai alege sa gandesti, cu siguranta ai gandi in mod subiectiv, si nu obiectiv, ceea ce mi-ar placea ca tu si ceilalti credinciosi sa faceti. Si iti garantez ca mintea mea este destul de sanatoasa, nu vad de ce crezi ca cineva care nu crede in Dumnezeu sau intr-o alta divinitate, are o minte bolnava. Dar in fine, problema ta, desi tu ca un adevarat credincios ce esti, nu ar trebui sa ii judeci pe altii, nu-nu, e pacat! Plus ca indemnul Crestinismului este sa iti iubesti aproapele si sa il ajuti, si tu ce faci daca ne consideri "bolnavi", ne hulesti, ne judeci si ne ataci. Faci ceva foarte-foarte rau, nu cred ca lui Doamne-Doamne ii place asta!
3. Atat din punct de vedere practic cat si teoretic, nu ma pot opri sa nu te jignesc, atata timp cat niciodata nu am facut-o.

O seata frumoasa!

| Rapplex a răspuns:

Să înţeleg că "minte bolnavă" e un compliment, nu? Vezi-ţi de treabă, şi în primul rând, ca să ceri respect, trebuie să respecţi la rândul tău, asta e prima regulă.