| Superior a întrebat:

Avem nihilisti pe aici?
Cum va argumentati pozitia?
Considerati ca acest gand va face sa actionati intr-un mod diferit fata de alti oameni?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu sunt nihilist dar am o rațiune asemănătoare. Nu știu dacă e corect sau nu, dar nu mă afectează și sunt la fel.

| CostinAlamariu a răspuns:

În calitate de creștin respect ateii care sunt nihiliști (pe bune și nu doar cu numele) deoarece au ajuns la concluzia logică a poziției lor.

Problema e că marea majoritate a ateilor de pe-aici nu sunt nihiliști