| anonim_4396 a întrebat:

Bah fratzilor eu nu inteleg o mare chestie! poate ma ajuta carevahappy care e faza dintre pocaitzi(baptisti) si ortodocsi? de curand mi-am facut un prieten numai ca el este pocait iar eu ortodoxa si mama mea il cunoaste si imi tot spune sa ma feresc de el pentru ca are religia aceia. cica este o religie foarte prosta si acolo nu se crede in sfinti,in icoane,in rugaciuni,nici in maica domnului(sfanta maria) si ei o fac curva si nesfanta angry si nici in sfanta cruce ci doar in dumnezeu. si faza e ca da e foarte naspa acolo. am fost saptamana trecuta de curiozitate sa vad cum e la tineret(biserica) la ei si a fost foarte naspaa! erau unii cu chitari electrice si tobe speciale pentru rock si ei cantau la ele cantece bisericesti pentru dumnezeulaughing) si dupa ce cantau nici macar o rugaciune sa spuna si ei,au inceput tozti cu mainile pe sus si ochii inchisi sa spua: doamne! da-mi bani, da-mi, da-mi si iar da-mi diferite ucruri. si eu m-am speriat si am plecat. bah! fare acolo se crede doar asa prin bataie de joc si 'da-mi' sincer mi se pare foarte aiurea si totusi ca acu ma atrage si imi spune daca mai vine acolo la biserica lor si eu nu vreau sa mai calc pe acolo! si nu stiu cum sa scap de el si alti pocatitzi...frate dar pana la urma de ce ei ne jignesc asa de rau pe noi ortodocsi?sad parca noi nu am crde tot in dumnezeu si ne atrag spre ei. frate dar pana la urma ce ziceti despre pocaitzi si orodocsi? ajutazti-ma ptc sunt foarte confuza. NU vreau raspunsuri de la pocaitzi! jet! vreau sa-mi raspunda doar ortodocsi cei cu care ma inteleg :*:X
funda si votuuri! ^.^

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Fa doar ceea ce scrie in ea si este ok!

62 răspunsuri:
| EmaS a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Astept cu nerabdare sa imi dai si mie versetele care o jignesc pe Fecioara Maria.

| ddanaraluca a răspuns:

Pana la urma toti ne inchinam la Dumnezeu, nu? Pana la urma in Biblie spune sa il laudam pe Domnul cu harfa si cu alte insturmente zanganitoarehappy
Nu noi judecam, ci Dumnezeu.Tu sa faci voia Domnului si sa faci ce spune Biblia..citeste Biblia si vei descoperiwinkingacolo este adevarul pe care vrei sa il descoperi, eu il stiu deja.dar mai bine citeste ca sa te convingi, probabil nu m-ai credewinking
Domnu sa-ti dea intelepciune si sa te lumineze, nu lasa ca traditia de astazi sa te intunecewinking

| ddanaraluca a răspuns:

Si nu jigneste nimeni pe Maica Domnuluiwinking.dar, nu uita ca singuru mijlocitor intre noi si Dumnezeu este Hristos, nu alti oameni..si picturi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Nu mai! nu scrie asta in versete! asa spuneau acei oameni pocaitzi in ziua in care am fost sa vad cum e la ei la adunare(biserica) si asa ziceau! ca fecioara maria este o mama curva, nesfanta si nu trebuie sa credem in ea nicioadata si tot felul de jigniri la adresa acesteiasad ce urat! nu am cum sa-ti arat si rauu imi pare ca nu am putut inregistrasad nesimtzitzi ordinari! x(

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sant ortodox si poti sate pocaiesti si sa te nasti din nou si ortodox fiind.adica sa te hotarasti sa nu mai pacatuiesti, si sa devii astfel un om nou.ai informatii suficiente pe internet la siteu-rile ortodoxe despre pocainta, rugaciune, traditie, credinta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GalinaBlanca):

Invata sa citesti! si orium, numai e nevoie de raspusuri! nu se vede ca am dat deja fundawinking

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Draga mea voi cititi dar nu impliniti Cuvantul.Cine Il iubeste pe Dumnezeu asculta poruncile Lui.Una dintre porunci este :sa nu iti faci chip cioplit si sa te inchini lui.Si exemplele ar putea continua.Dar nu vreau sa intru in polemici nici sa atac nici o religie!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GalinaBlanca):

Esti cea mai tare! multumesc din suflet! tocmai a sosit in sfarsit un raspuns inteligent! aleluia:X te iubesc! la asta vroiam sa ajung si nu stiam cumhappy nu stiam cum sa le arat greselile pocaitzilor! inca odata spun, iti multumesc din suflet! si imi pare foarte rau ca nu iti pot da funda deoarece of! i-am dat-o Emeicrying dar iti dau voruti: inteligent si folositor! trebuia sa raspunzi mai devreme! in sfarsit un om normal, un om crestin si ortodox care sa ma ajute sa fac de rahat pe pocaitzismug :X te iubesc! >:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GalinaBlanca):

Ha! bravo!:* da phai nu raspunde ca a fazut ca a gresitsmug

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GalinaBlanca):

Asa pisoias! fa-i de rahat! doar vorba e de ei! pocaizti idiotzi:X >:d

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 愛日本):

laughing bah zorry! vei primi voturi proastewinking big grin pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GalinaBlanca):

Maaah! cine ti-a sters raspunsul acela al tau lung?! in care ziceai greselile pocaitzilor... baga-l inapoi te roooog!

| 愛日本 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce? Pentru simplul adevar?
Si ce daca primesc voturi, wow voi primi voturi proaste O_o o sa mor... pricum voturile alea nu va ajuta la nimic.
Am spus doar ca : Pocaitii NU spun despre maica domnului ca e nesfintita si...

Stupid!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 愛日本):

Asta e adevarul?! doamne! ce tampenie ai putut spune! esti praf fatoooo! am zis de la incepeut ca nu am chief sa vb cu pocaiztii! asa ca jet! si app pocaitzi SPUN! ca fecioara maria(maica domnului0 este nesgintzita si curva deoarece am fost eu odata la o adunare a pocaitzilor sa vad cum e si era pastorullaughing care zicea asta in gura mare si zicea tare: sa nu credeti in ea! ce tampit! si e clar ca pocaizti sunt chiar prosti si pacatosi! oricum hai ca nu am chief sa mai vb cu pocaitzi pa! si nu mai da comentariu inapoi! sau vrei sa iti iei adio de la TPU?laughing) pa!

| 愛日本 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tampitule! Nu sunt pocaita sunt ortodoxa. Doamnee rolling eyes, ei bine cei din orasul meu nu au zis asa ceva, si am fostde vreo 3 ori la pocaiti dar mai mult canta.

sau vrei sa iti iei adio de la TPU -- Da cine esti tu ma? din funte? Cine te crezi cu adio, vai de tine.

| FlAiser a răspuns:

Eu sunt pocait glumeam sunt catolic glumeam sunt ortodox am fost si eu odata la pocaiti sa vad cum e o slujba acolo nu e cu chitari si toate prostiile si nu se roaga sa le dea bani ei sunt mai credinciosi ca noi pentru ca le este interzis sa bea sa faca copii sa injure sau sa fumeze sau sa petreaca deci e naspa intr-un fel sa fi pocait.

| alinutzaap a răspuns:

Pocaiti il iubesc pe Dumnezeu.Nu ca voi ortodocsi care va amintiti de EL doar cand sunteti in necaz sau aveti nevoie de ceva.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GalinaBlanca):

Foarte bine spus! te filicit:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GalinaBlanca):

A da am gasit:X scuze cred ca am trecut repede este el si nu l-am mai vazutsad ok mersi:**

| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns:

Nu cred ca e chiar asa... pocaiti nu injura (da nu ne facem curce, nu purtam cercei, inele, et. nu dansam etc.) dar credem in dumnezeu nu avem icoane si sfinti pe pereti pentru ca in Biblie nu scrie asa ceva...dar credem in Dumnezeu.
faza cu da-ne bani, tobele de rock...nu cred tobele ca oricare daca la ortodoxi, catolici nu sunt nu inseamna ca suntem rockari sau ceva de genu X_x...in fine dar
uni pocaiti sunt de treaba alti nu, la fel ca si ortodoxi si toti ceilalti...

| NoNameNoName a răspuns:

Chicror1. ai o parere foarte proasta despre pocaiti si sper sa ti-o schimbi.