| anonim_4396 a întrebat:

Bah fratzilor eu nu inteleg o mare chestie! poate ma ajuta carevahappy care e faza dintre pocaitzi(baptisti) si ortodocsi? de curand mi-am facut un prieten numai ca el este pocait iar eu ortodoxa si mama mea il cunoaste si imi tot spune sa ma feresc de el pentru ca are religia aceia. cica este o religie foarte prosta si acolo nu se crede in sfinti,in icoane,in rugaciuni,nici in maica domnului(sfanta maria) si ei o fac curva si nesfanta angry si nici in sfanta cruce ci doar in dumnezeu. si faza e ca da e foarte naspa acolo. am fost saptamana trecuta de curiozitate sa vad cum e la tineret(biserica) la ei si a fost foarte naspaa! erau unii cu chitari electrice si tobe speciale pentru rock si ei cantau la ele cantece bisericesti pentru dumnezeulaughing) si dupa ce cantau nici macar o rugaciune sa spuna si ei,au inceput tozti cu mainile pe sus si ochii inchisi sa spua: doamne! da-mi bani, da-mi, da-mi si iar da-mi diferite ucruri. si eu m-am speriat si am plecat. bah! fare acolo se crede doar asa prin bataie de joc si 'da-mi' sincer mi se pare foarte aiurea si totusi ca acu ma atrage si imi spune daca mai vine acolo la biserica lor si eu nu vreau sa mai calc pe acolo! si nu stiu cum sa scap de el si alti pocatitzi...frate dar pana la urma de ce ei ne jignesc asa de rau pe noi ortodocsi?sad parca noi nu am crde tot in dumnezeu si ne atrag spre ei. frate dar pana la urma ce ziceti despre pocaitzi si orodocsi? ajutazti-ma ptc sunt foarte confuza. NU vreau raspunsuri de la pocaitzi! jet! vreau sa-mi raspunda doar ortodocsi cei cu care ma inteleg :*:X
funda si votuuri! ^.^

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Fa doar ceea ce scrie in ea si este ok!

62 răspunsuri:
| StArLyLy31 a răspuns:

Buna!happy
Se vede ca mama ta te-a informat TOTAL GRESIT. Baptistii(pocaitii) nu fac ceea ce ai vazut tu acolo.Ei canta, si nu stiu daca ai fost vreodata la concerte de evanghelizare sau chestii d-astea, dar instrumentele electrice nu sunt DOAR PENTRU ROCK, de ce ar fi? Ce legatura au ei cu rockul? Si se roaga..chiar foarte mult.Ei nu doar cer. Uite ce e.Eu sunt ortodoxa, dar ma mai duc la baptisti.Nu stiu unde ai nimerit, dar prin intrebarea asta, TU l-ai suparat pe Dumnezeu, nu cei care vor sa se pocaiasca.Stii macar ce inseamna "a te pocai''? Inseamna a alege calea cea dreapta, adica a renunta la toate pacatele tale, A TE NASTE DIN NOU.Si cred ca tu chiar ai dat peste ceva imposibil, fiindca tu ai o mentalitate TOTAL GRESITA! Niciodata, baptistii nu or sa te jigneasca.NICIODATA.Ei sunt mult mai omenosi decat noi si nu stiu daca intelegi, dar ei nu au voie sa faca tot ce zici tu acolo.Mai e ceva.E «Pocaiti», nu «Pocatitzi», deci ii batjocoresti mai mult ca in modul in care zici tu ca ei ne jignesc pe noi.
cu asta am incheiat.sad

| StArLyLy31 a răspuns:

Si iti recomand cartea "Lui Dumnezeu ii place sa lipeasca cioburi" de Nicolae Geanta parca.o sa ti schimbi parerea...