| albaKiara a întrebat:

Biblia satanica a fost scrisa de catre Anton Lavey in 1966, Biblia crestina a fost scrisa acum 2000 de ani de catre 40 de intelepti indrumati de catre Dumnezeu.Care e mai autentica?

Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

"Care monoteism pisi? Daca crezi in dumnezeu, automat crezi si in ENTITATEA opusa lui. Deci sunt DOUA ENTITATI. "

--Asa e, foarte adevarat.
Crestinii duc lupte invizibile cu doua entitati. Si se straduiesc ca doar binele sa invinga in ei, iar entitatea malefica sa fie invinsa.
Nu poti crede in bine(d-zeu) daca nu stii si nu ai experimentat raul (diavol).
Se completeaza.

66 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Eu n-am vazut inca o biblie satanica, nici n-am auzit pana acum de ea, poti spune un verset din acea biblie? laughing)))

| albaKiara explică (pentru lpavel):

Biblia satanica, bai nu stii? Scrie pe wikipedia si gasesti si biografia lui Anton Lavey! Ce lume...

| lpavel a răspuns (pentru albaKiara):

Pune un link! big grin

| dracu14 a răspuns:

Cea satanica, legat de biblia satanica se stie cu exactitate de cine a fost scrisa-Anton LaVey insa de biblia crestina nu e nimic sigur...

| albaKiara explică (pentru dracu14):

Atunci cum de exista acum? Din cate stiu eu exista de cateva secole bune.

| lpavel a răspuns (pentru albaKiara):

Ce ai pus tu asa scrie acolo : Noul testament original despre Isus!
Deci nu e satanica! big grin

| BlackSulphur a răspuns:

Asa, si? Aia este corespunzatoare satanismului MODERN... In schimb, de exemplu, paganismul exista cu mult inaintea crestinismului. Inca mai exista scrieri in cuneiforma si in alte limbi antice. Deci, ce este mai autentic?

| dracu14 a răspuns (pentru albaKiara):

Biblia a fost luata de-a lungul timpului si ''tradusa'' de o gramada, cine stie ce s-a mai adaugat sau taiat din ea de-a lungul timpului.

| albaKiara explică (pentru BlackSulphur):

Monoteismul (credinta intr-un unic Dumnezeu) si evreismul (care este cam acelasi lucru ca si crestinii) exista de mai mult timp decat Crestinismul.Crestinispul s-a format cand Mantuitorul nostru a venit pe pamnant sa lupte impotriva raului.Cateva tablite egiptene de acum 4000 de ani spun clar ca nu departe de egipt exista un popor numit israeliti si Biblia vorbeste si ea despre ei deci... big grin

| albaKiara explică (pentru lpavel):

Stii sa citesti? Scrie biblia satanicaEste si online.Tu-ti bati joc de mine? Uite ce au scris ceilalti satanisti care au raspuns la intrebarea mea.Ei au spus clar ca exista. Uita-te la celelalte raspunsuri!

| BlackSulphur a răspuns (pentru albaKiara):

Deci?

| albaKiara explică (pentru BlackSulphur):

Deci Dumnezeu ne-a creat pe toti.Crezi sau nu crezi asta e adevarul deci...

| lpavel a răspuns (pentru albaKiara):

Eu m-am uitat la link-ul trimis de tine, nu m-am uitat la raspunsuri... dar nu conteaza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghiceste si tu.ai dreptul la trei incercari.

| RAY a răspuns:

Nici una, crestinismul este o secta a iudaismului, iudaism este copie dupa multe mitologi sumeriana, egipteana greaca, acum 2400 de ani sa scris vechiul testament, in anul 60 era noastra sa scris noul testament de 4 persoane care nu lau vazut in viata lor pe isus nici un martor ocular nu a scris vt sau nt dupa cum o recunoastea si papa

satanismul a copiat filozofi diferite si lavey asta a scris o carte sa se imbogateasca pe prostia unora e atat de usor sa prostesti lumea observ

| albaKiara explică (pentru RAY):

Despre satanism ai dreptate! Ai scris ceva chiar foarte inteligent, felicitari!
Dar despre Crestinism...paaaaaai...poti fi si mai dragut cu crestinii. happy

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Adevarul e adevar daca esti o persoana sincera il recunosti daca esti gunoi de strada il respingi

| albaKiara explică (pentru RAY):

Lucrezi la salubrizare? Ca vad ca esti expert in gunoi.

| albaKiara explică (pentru albaKiara):

Glumesc laughing fara suparare

| BlackSulphur a răspuns (pentru albaKiara):

Adevarul universal poate fi dovedit pentru oricine. Deci dumnezeul vostru nu este adevar universal. Nu este nici macar adevar din cauza lipsei minime de dovezi viabile. Si sincer sa fiu, pe mine m-o facut mama!

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Nu-i nimic asa sunteti voi crestini

| BlackSulphur a răspuns (pentru RAY):

Satanismul TRADITIONAL este unic in felul sau. Daca il studiezi corect, nu a "furat" nimic de la nimeni. Comun cu alte religii/ stiluri de viata sunt practicile de meditatiile.

| albaKiara explică (pentru RAY):

Draguti,simpatici si cu simtul umorului big grin?

| albaKiara explică (pentru BlackSulphur):

Macar eu sunt corecta si cred si in Dumnezeu si in satan\a.Satan\a te pacaleste trezeste-te!

| Mădă0611 a răspuns:

Ambele contin basme, pot sa fie cat de autentice vrei, basmul e basm.

| BlackSulphur a răspuns (pentru albaKiara):

Ti-as zice sa imi dovedesti ca Satan minte, dar mai intai dovedeste-mi ca dumnezeu exista. Din care am vazut, Satan chiar exista, aparent, fara dumnezeu! Dar dumnezeu fara Satan? Cam naspa ca tot el sa fie vinovat pentru toate prostiile :c

| albaKiara explică (pentru BlackSulphur):

Pai el le face pentru ca ii place sa fac rele pentru ca e rau sau mai bine spus egoist.
Credinta inseamna a crede in ceva vara dovezi, a crede ca satan e bun este unul din planurile sale.Eu nu vreau sa-ti schimb religia pentru ca este alegerea ta, buna sau rea.

| RAY a răspuns (pentru BlackSulphur):

Fiecare crede in ce vrea, daca voi credeti ca din nimic o aparut diavolu si a creat universul e treaba voastra eu nu cred asta

| BlackSulphur a răspuns (pentru RAY):

Sper ca-i doar un exemplu, nu lipsa de informatie si necunostiinta de cauza ce iese la iveala.