| albaKiara a întrebat:

Biblia satanica a fost scrisa de catre Anton Lavey in 1966, Biblia crestina a fost scrisa acum 2000 de ani de catre 40 de intelepti indrumati de catre Dumnezeu.Care e mai autentica?

Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

"Care monoteism pisi? Daca crezi in dumnezeu, automat crezi si in ENTITATEA opusa lui. Deci sunt DOUA ENTITATI. "

--Asa e, foarte adevarat.
Crestinii duc lupte invizibile cu doua entitati. Si se straduiesc ca doar binele sa invinga in ei, iar entitatea malefica sa fie invinsa.
Nu poti crede in bine(d-zeu) daca nu stii si nu ai experimentat raul (diavol).
Se completeaza.

66 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da corect asa e

| lpavel a răspuns (pentru RAY):

Prietene, daca ti-as dori sa suferi o vesnicie sau sa ajungi in Iad Nu as incerca sa te conving sa crezi in D-zeu!
Se pare ca orice ar face un crestin tu deja crezi ca-ti vrea raul! Pacat, crestinii adevarati nu sunt asa...

| RAY a răspuns (pentru lpavel):

Lasa-ma cu crestini adevarati, adevarate vipere viclene cu 2 fete sunteti toti

| miriam18 a răspuns:

Eu cred ca cea mai autentica a fost este si va fi pentru totdeauna biblia

| Bors_Dany_1998 a răspuns:

Biblia de catr cei 40 de inntelepti big grin

| Calininio a răspuns:

Stii ce inseamna "autentic"? Du-te la dex pana sa folosesti cuvantul. Ambele sunt la fel de "autentice", si revistele mele cu Spider Man sunt si mai autentice. Daca te referi la valoarea lor de adevar, poti sa intrebi care e mai veridica. De ce nu ar fi cartea scrisa de Lavey in 1966 mai veridica decat o carte scrisa acum 2000 de ani de catre ( un numar nedefinit exact ) de (oameni bizari, nu prea stie nimeni exact ce erau ) indrumati de catre mintea lor. La fel ca Lavey. Daca stai si te uiti peste cele 11 reguli satanice, sunt mai bune in viata decat cele 10 porunci. ( mai putin cele legate de magie, care presupun sa fii un pic oligofren, la fel ca si cele legate de chipul cioplit sau de numele lui dumnezeu in desert, in cele 10 porunci ).