| Therraex a întrebat:

Acum cativa ani eram satanista. Eram foarte suparata pe Dumnezeu. Nu imi amintesc o zi in care sa imi fi facut timp sa ma gandesc la El sau sa imi pese de El. Si am fost satanista cativa ani buni.
Cu toate astea, l-am visat pe Dumnezeu de doua ori, cand nu ma asteptam deloc pentru. ca Il uitasem.
Prima data L-am visat can un Leu si a doua oara ca un Cerb.

In primul vis mergeam prin desert, eram imbracata intr-o rochie alba si subtire si aveam picioarele goale. Era foarte caldura in desert iar haina mea era putin zdrentuita. Aveam impresia ca halucinez si imi era rau. Apoi am vazut venind dinainte silueta unui Leu, care era Dumnezeu. Am cazut jos caci imi era rau dar a venit in fata mea si brusc s-a facut racoare si haina mi se refacuse si mi-am revenit.

Cand m-am trezit am fost putin revoltata, nu intelegeam de ce L-am visat daca eu il uitasem. Si incepusem sa devin putin confuza dar apoi iarasi L-am uitat. Eram contra Bibliei din nou.
Apoi L-am visat pentru a doua oara sub forma de Cerb.

Mergeam singura pe poteca unei paduri si am vazut inainte un demon. A zis sa il urmez si L-am urmat. Ne-am oprit undeva aproape de o prapastie si demonul a luat in mana trei pietre mici, mi le-a aratat si a inceput sa huleasca apoi a zis: Asta este Sfanta Treime.
A vrut sa arunce pietrele acelea in mine dar Cerbul, care era Dumnezeu, a sarit inaintea mea si deasupra demonului a aparut Sfantul Duh sub forma de porumbel care l-a acoperit cu Lumina si demonul a scos un tipat puternic si a intrat in pamant tipand.

Ce credeti de visele astea? Tinand cont de faptul ca atunci nu credeam in Dumnezeu si nici macar nu ma gandeam la El, dar eram contra Bibliei.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cand oamenii nu Il cunosc pe Dumnezeu si cand nu cunosc nici Scripturile, incep sa filozofeze.
Ce spune Biblia iti spun si eu tie:
"Pana cand vreti sa schiopatati de amandoua picioarele? Daca Domnul este Dumnezeu, mergeti dupa El; iar daca este Baal, mergeti dupa Baal! (1Regi.18:21) Deci daca chemarea este de la Dumnezeu, atunci urmez-o; caci nu se stie daca aceasta poate fi pentru tine ultima Sa invitatie la mantuire... Ai ceva de pierdut daca-L vei urma?

35 răspunsuri:
| CarinaClaudia a răspuns:

Dumnezeu se gandeste la noi chiar daca nu credem sau il negam.El s-a gandit la tine chiar daca tu spui ca nu credeai in existenta Lui..Visul este adeseori un dar de La Dumnezeu prin care ne invata, ne indruma, ne descopera ceva sau ne vorbeste..Eu cred ca in primul vis Dumnezeu a vrut sa iti arate ca va fi mereu langa tine, sa te ridice atunci cand cazi..Demonii sunt slujitorii celui rau, Satan ii foloseste pentru a ne impiedica pe noi sa vedem adevarul si sa mergem pe o cale rea..desi erai aproape de prapastie, aproape sa cazi, Dumnezeu ti-a aratat inca o data cat de mult te iubeste, nu te-a lasat sa cazi..Suntem in viata pentru ca asa vrea El, inca avem timp sa alegem calea care duce la viata vesnica. faptul ca un om este in viata,, dovedeste cat de mult este iubit de Dumnezeu, inca ii mai da ragaz sa se intoarca la adevar. Sper ca te-am ajutat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Therraex):

Scuza-ma ca ma implic, dar satanismul tradional nu presupune sacrifiu uman/animal :http://flacaraneagra.ro/inner/satanismtraditional-index.htm
Cel care presupune asfel de acte este cel rebel.

| Therraex explică (pentru anonim_4396):

Ambele o fac.
Iti garantez eu.
E o diferenta mare intre cel traditional si cel spiritual.
Cel spiritual nu cere sacrificii. Sunt confundate uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Therraex):

Eh, pai din cate am studiat nici cel traditional, in orice caz ambele sunt o tampenie.

| Therraex explică (pentru anonim_4396):

Yup. Total de acord.