| polk a întrebat:

Am o intrebare. La ce foloseste Acatistul Sfantului Mucenic Mina?

Răspuns Câştigător
| costis a răspuns:

Sa afli ceva despre/sa recuperezi o pierdere. Este un sfant pretuit la noi in tara. Poate si pentru faptul ca pe aici au fost mult timp turci si tatari. In Egipt cred ca este numit Abu Mena/Menah.

2 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

La nimic.

| LOVW a răspuns:

Acatistul Sfântului Mucenic Mina folosește la pierzare. Dacă ai o problemă nu apela la „ajutorul sfinților ", este închinare la idoli, dar nimeni nu-și dă seama de aceasta. Dumnezeu este singurul care merită închinare, nu se cuvine să rogi un sfânt să te ajute.
Dumnezeu spunea în Isaia: Eu sunt Domnul, acesta este Numele Meu, şi slava Mea n-o voi da altuia, nici cinstea mea, idolilor. Adică slava, închinarea, nu i se cuvine niciunui alt idol, dacă te închini lui. Deasemenea, toți închinătorii la idoli nu vor moșteni împărăția lui Dumnezeu!