| Anamaria2135 a întrebat:

Buna! As vrea sa vă întreb! De ce atunci când mă rog nu prea mai plâng?
Cum îmi dau seama că relația mea cu Dumnezeu nu mai este așa de bună?
Scrieți câțiva pași la ultima întrebare.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De când trebuie sa și plângi când te rogi?

| anonimg a răspuns:

Tu când vorbești cu unul din părinții tăi, plângi?
Tatăl nostru ceresc dorește să-Și vadă copii fericiți. Trebuie să manifestăm un spirit de mulțumire pentru darul vieții și al tuturor binecuvântărilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne Dumnezeule Doamne Dumnezeule. păi cum adică mă nu prea plângi? ce vrea să insemne asta? te minți pe tine față de Dumnezeu însuți? ești bolnav așa ceva n-are cum sa existența Doamne Dumnezeule... Păi ce dacă te prefaci că plângi în fața lui Dumnezeu el ai impresia că gata te crede? Sau ce ce impresiei îți dai câl poți minți pe Dumnezeu și că dacă plângi în ruga ta in fața lui Dumnezeu te crede om bun? Doamne Dumnezeule ferește așa ceva chiar că jale grav rău de tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rogi cu toată inima te rogi cu tot sufletul cu Adevărat da cu Adevărat așa în felul tau cum poți tu cum ști tu față de Dumnezeu.

Când te duci la Dumnezeu săte rogi nu o faci cu prefăcătorie sau falsitate prostie gravă și murdară să crezi câl poți minți pe Dumnezeu Doamne ferește așa ceva mă terminat ce am putut sa citesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi nu mai o relație bună cu Adevărat cu Adevărat cu Dumnezeu arunci când te duci și te rogi cu toată inima și tot sufletul și când ieși pe ușile tatălui te întorci la același fapte murdare săle faci ce crezi că Dumnezeu nu știe? nu vede? Nu aude ce faci? După ce ieși pe ușile alea ai impresia că Dumnezeu nu are habar ce zace în privirea în inima in sufletul omului cu Adevărat și într-adevăr cu Adevărat ce este și se afla in el? Te înșeli grav grav grav rău de tot dacă crezi că îți merge falsitate și prostia cu Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Dumnezeu trebuie sa fi unul și același într-adevăr cu Adevărat da cu Adevărat și în cuvântul data și în faptă față de el.

Cu Dumnezeu nu merge "știe* Dumnezeu"ce om bun sunt eu lasă că mă iartă de data asta" nu nu-i așa cu Dumnezeu sau lasă ca Dumnezeu"îmi da mie ca stie ca eu sunt om bun si merit eu" prosti grave grave grave mari de tot cine crede ca pe Dumnezeu poate să-l joace o să ajungă să se joace singurel de nu va mai ști pe unde se mai ducă pe unde so mai ia.

Dumnezeu nu-i o imaginație Dumnezeu nu-i o povestea Dumnezeu ceva cel poți minți sau juca după cum preferă omul aicia greșit grav grave grav grav rău de tot grav rău de tot dacă are cineva impresia că Dumnezeu este un oarecare ceva ce poate fi minți feintat sau jucat e grav cu acel om.

Cu Dumnezeu rămâi în inima cu Adevărat da cu Adevărat cu Dumnezeu rămâi în suflet cu Adevărat da cu Adevărat cu Dumnezeu rămâi în faptă și cuvântul tău față de Dumnezeu cu Adevărat

Nul minți și faci teatru și falsitate că plângi în fața lui Dumnezeu și când ieși pe uși faci numai rahaturi și mizerie nul trădezi și îți bați joc de bunătatea lui Dumnezeu nul hulești și minți in numele lui Dumnezeu nu-ți bați joc de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Dumnezeu nu merge "hai salut barosane sau jmecehre și alte rahaturi și mizeri"

Ești unul cu Dumnezeu unul și același cu inima cu Adevărat cu sufletul cu Adevărat și cu fapta față de Dumnezeu cu Adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când te rogi la Dumnezeu te rogi cu toată inima cu Adevărat te rogi cu tot sufletul cu Adevărat. Nu de văzul lumii "că sa vadă lumea"atunici tu n-ai nici treabă cu Adevărat cu Dumnezeu și cu lumea vrei atenția la lume înspre tine sa zică lumea o vai ce creștin ce "om bun""ce inima bună" are o vai "ce sufletul bun are" sau cu o tonă de parfum si haine de firmă Dumnezeu are treabă cu inima acelui om cu sufletul acelui om cu credința sa Adevărată față de Dumnezeu cu fapta sa față de Dumnezeu cu cuvântul său față de Dumnezeu cu Adevărat.nu casa vada lume nu de vazul lumi că vai ce om bun astea sunt mizeri și chestii bolanave grav rău de tot n-are treabă cu Dumnezeu astfel de "om" și mai ales după ce te rogi la Dumnezeu și îți faci rugăciunea Sâte întorci sa faci murdărie și fapte murdare păi ce frate așa "om" chiar nu are nicio treabă cu Dumnezeu cu Adevărat da cu Adevărat.

| Ilovedinero a răspuns:

Nu este nevoie sa plangi cand te rogi.Iti dai seama ca te-ai depărtat in momentul in care nu mai citesti biblia, nu te mai rogi, incepi sa ai lene in fiecare zi, sa nu te mai bucuri de viata

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Credinta bazata pe emotii.
Daca plangi si cand te uiti la o telenovela este fix acelasi lucru.