| anonim_4396 a întrebat:

Câinele meu a fost călcat de maşină. Ce pot să fac să-mi treacă supărarea?

6 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Chemi niste prieteni cu o lopata si cazma, cauti un loc in jurul blocului dar mai putin folosit.Pui prietenii sa sape o groapa la peste 1 m bagi catelul in cutia de carton (gen cutie de imprimanta sau ce va asemanator) il ingropi si gata.Pastrezi si tu amintire o jucarea ceva. Poti lua alt catel nefericit si sa ai grija lui, vei primi afectiune neconditionat de la el.
Eu zic sa nu faci un capat de tara.

| LarisaDragomir a răspuns:

Imi pare tare rau prntru tine.Mie mi s-a intamplat de 3 ori.E chiar tragic. Poti sa scrii despre el, compuneri, poezii,; dar totusi sa nu il uiti sa te gandesti la el. Poti chiar sa il ingropi.Pastreaza o jucarie sau hainute, bolul de mancare; poti chiar sa iei un catelus al strazii daca podul curcubeu exista(eu cred in el) va fi tare bucuros.Sa nu uiti de cel care te alina, de cel care te ajuta si te consola, dar mai ales te iubea! Sa fi tare si stiu ca este greu!

| tzutzcCool a răspuns:

O, imi pare atat de rau pentru tine...pregateste ceva simplu. daca ai o lopata, ingroapa-l la tara sau im fata blocului. Ar fi frumos daca ai lua un buchet cu flori si un sicriu mic mic mic. Imi pare rau pentru tine.

| Raluca829207472829204 a răspuns:

Saracul cutu ' 3 sad Imi pare rau pentru el puppy dog eyes Pai, nu e chiar asa de usor. Ai putea sa pui o poza cu el intr-o rama. Si langa ea vreo 2 lumanari si pe poza ( poti modifica pe un program, iti recomand PhotoScape ) Poti scrie Un text care se leaga de persoanlitatea cainelui. Adica daca era bucuros, lenes sau alt fel.winking Noroc

| Hahahuhuhihi a răspuns:

Poti sa il bagi intr-o punga si sa-l arunci in gunoi.
Sau daca vrei chemi popa sa il duca pe ultimul drum laughing, il pui intr-un sicriu sub forma unei maisini, cainele daca nu e facut placinta, ii poti baga o masina de jucarie in gura si in cur sa arate simbolic cum a murit potaia.
Sper ca te-am ajutat, acum da-mi funda aia ca o merit cel mai mult.

| Alexander_Alexutzu_1992 a răspuns:

Pai al meu a fost calcat astazi spre norocul meu traieste o sa-si evina in scurt timp la plamani si picior asta e am plans toata ziua dar o sa fie bine