| Csenii a întrebat:

care stiti unde pot gasi satanisti( constanta) si cum se poate face un pact?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti oferi, daruiesti sufletul lui Lucifer intai si dupa ce te dedici toate vin de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pact pentru ce? Pentru a-ti vine sufletul? O sa te ajut cu cateva informatii.

Cum să-mi vând sufletul Diavolului? Ce-mi iese din asta? Iată două întrebări pe care le-am auzit prea des despre legendarul pact cu Diavolul. Acum, voi oferi un răspuns mai personal decât în ciclul enn-urilor.

Şi am să încep prin a te dezamăgi, amatorule de târguri cu miros de pucioasă. Asta nu e o tranzacţie comercială şi nu seamănă cu nimic din ce-ai văzut în filmele americane. Nu ţi se va înfăţişa un personaj cu un pix şi un teanc de hârtii, eventual scrise cu un corp minuscul. Pe scurt, NU-ŢI POŢI VINDE SUFLETUL. Dar există o altă posibilitate. Ce poţi face? Ei bine, îl poţi dărui. Dedicarea e actul suprem de încredere, respect şi, până la urmă, dragoste. Deja strâmbi din nas? Păi, ţi se pare normal să-l iubeşti necondiţionat pe Dumnezeu, să accepţi toate relele lumii, convins că vin dintr-un fel de bine suprem, dar imposibil de înţeles. De la Prinţul Întunericului însă, aştepţi un târg avantajos pentru tine. Ce spune asta despre tine?
Revenind la dedicare, ce trebuie să înţelegi e că acest ritual trebuie luat în serios. Faci o promisiune care trebuie respectată nu numai în fiecare zi a vieţii tale, care te leagă de Satan pentru eternitate. Începi o relaţie cu o entitate puternică, nemuritoare, pe care n-o poţi minţi sau constrânge, care se ghidează după cu totul alte repere decât tine chiar şi când vine vorba despre concepte pe care le-ai crede bătute în cuie, cum ar fi curgerea timpului. Dacă te gândeşti doar la un câştig imediat, faci o mare greşeală. Odată ce ai rostit cuvintele şi ţi-ai vărsat fie şi o picătură de sânge, viaţa ta va fi influenţată, zi de zi, în mii de feluri, unele la început insesizabile, altele foarte diferite de ce ţi-ai putea închipui.
Ce se va întâmpla, de fapt, dacă faci pasul acesta? Nu vor începe imediat să curgă bani din cer, nu te vei transforma într-o nouă Madonna sau alt Brad Pitt, nu vei căpăta puteri supraomeneşti doar pocnind din degete. Ce se va schimba însă? Totul şi nimic. Dacă dorinţa ta de a-l cunoaşte, dacă fascinaţia ta pentru Satan e sinceră, viaţa ta se va îmbogăţi cu o PREZENŢǍ de o frumuseţe teribilă. Vei avea parte de compania şi îndrumarea cuiva pe care-l iubeşti, şi când zic asta, nu mă refer doar la o figură abstractă, la o icoană de pe un perete, la cuvintele dintr-o predică ori dintr-o carte. Nu, vorbesc despre o atingere reală, despre forţa uimitoare a unei comuniuni care te va face să vibrezi până la ultima fibră a sufletului. Despre o căldură care, uneori, te poate şi arde, o comunicare cu două sensuri ce se va adânci cu timpul, care-ţi va oferi satisfacţii uriaşe, dar şi va cere eforturi pe măsură. Vei găsi în Prinţul Întunericului un aliat, un prieten, un partener de viaţă, un învăţător... El va deveni parte din tine, va fi cu tine mereu, va şti ce gândeşti, cum te simţi, ce faci, chiar şi când vei avea impresia că eşti singur.
Dar, încă o dată, asta nu înseamnă că viaţa ta va fi mereu roz. Satan este evoluţie, acţiune, cu el lucrurile nu stau niciodată pe loc. Viaţa alături de Prinţul Întunericului presupune să nu te desconsideri, dar nici să nu te fereşti de a-ţi recunoaşte slăbiciunile. Să devii mai puternic, mai înţelept, să-ţi asumi riscuri, să înveţi din eşecuri, să simţi cu adevărat, să gândeşti doar cu mintea ta, să nu te consideri robul nimănui, să savurezi bucuriile vieţii, dar să-i depăşeşti cu fruntea sus şi momentele grele, să te bizui în primul rând pe tine însuţi. Satan îţi va deschide porţi, îţi va oferi sfaturi şi oportunităţi, dar TU vei fi cel care va profita de ele. Dacă va fi nevoie, îţi va da chiar un ghiont în direcţia dorită. Şi, dacă nu vei respecta o promisiune pe care i-ai făcut-o, nu va uita asta. Dar, chiar şi în cea mai proastă zi din viaţa ta, alături de el vei simţi că... TRǍIEŞTI. Ei, amatorule de târguri cu Diavolul, ce zici de asta?

| Gsix a răspuns:

Mai! om bun, de ce cauti un pact cu necuratul? Nu mai bine te rogi tu cu putina credinta curata, dar chiar sa fie credinta, nu sa te rogi si gata, sa astepti sa primesti. Roaga-te tare cu credinta si milostenie in sufletul tau, Lui Dumnezeu si ai sa vezi ca te va ajuta. Nu crede in visul oferit de un pact cu cel necurat, caci ferice este de cel ce nu crede in vise si amagiri. De doresti, vorbim in privat sau pe un site de socializare... Sa ai o zi buna, prietene.