| Andrei_Andrei_1992_5MHD a întrebat:

De ce sunt atras de partea oculta, dar in acelasi timp si de cea divina!?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dacă ești atras de Dumnezeu, atunci e bine să ști că el urăște practicile spiritiste.Deuteronom18:10-12

| ania a răspuns:

Pentru că ești om, pe toți ne atrge și Dumnezeu dar ne ispitește și deavolul.

| RAY a răspuns:

Basmele la alte basme trag, daca ai o minte care inclina spre povesti cu zeii in nori care te spioneaza non stop nu ma mir ca crezi si in aiureli oculte

| Crackman a răspuns:

Eu cred ca esti curios, eu pwraonal am citit si am vazut pe toate partile si la bine si la rau. Dar am invatat de la ocultism ca trebuie sa existe si binele divin si asa am facut legatura cu mantuitorul noatru.

| Mclaren12 a răspuns:

Cum adică și de cea divină? Ți se pare că religia creștină are vreo legătură cu orice înseamnă "divin"? Creștinismul este doar un program al sclaviei mentale. Ocultul a făcut parte din viața păgânilor până i-au măcelărit evreii și le-au furat și distrus toată cultura. Creștinismul condamnă ocultismul care era practicat pentru avansare spirituală și mentală.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Pentru ca esti un copil de clasa a 6-a care crede ca e "cool' sa fii satanist.