| Eucumamajunsaici a întrebat:

Buna dimineata, am facut o prostie aseara ma certam cu cineva pe motivul ca nu imi dadea caciula la inceput eram calm chit ca acel baiat imi arunca caciula pe jos si in tufisuri dar picatura care a umplut paharul a fost atunci cand mi-a aruncat-o la gunoi asta combinat alte faze mai vechi am rabufnit blasemandu-i familia baiatului asta si urland la el.
El m-a imbrancit si injurat, azi noapte i-am visat mama acestui baiat ce ar putea insemna regret foarte mult ca am blestemat crying

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Ca ai visat-o inseamna ca te-ai gandit la ea si a facut parte din preocuparile tale. Blestemele sunt fantezii cu valoare 0 din toate punctele de vedere si nu ai de ce sa fii suparat sau sa-ti faci probleme. Bine ai facut! Ai reactionat normal la actiunile unui individ prost educat si cu mintea ingusta.

| CostinAlamariu a răspuns:

Du-te la spovedanie si marturiseste-ti pacatul cu parere de rau si totul o sa fie bine

| Irinel15123532 a răspuns:

Roaga-te Domnului Iisus pentru iertare, marturiseste-i pacatul, pocaieste-te de el, asuma-ti responsabilitatea pentru el, si mergi mai departe, nu il mai repeta, si nu iti mai aduce aminte de El, Iisus te iarta, de aceea a murit pe cruce, pentru toate pacatele noastre, pentru ca te iubeste.

Aceste ''jocuri'' fara vreun sens din adolescenta, sunt uneori foarte dureroase mai ales cand te simti respins si alungat din grup, dar ele sunt trecatoare, trebuie sa inveti sa iti controlezi sentimentele, iti garantez, peste 20-30 de ani, te vei uita zambind in trecut cand iti vei aduce aminte de ele, si iti va fi dor chiar si de ''batausul'' cu care nu te intelegeai, viata trece, nu trebuie sa o facem noi mai scurta sau mai trista.
Ridica-te, cere-ti iertare Domnului Iisus, spune-i ce ai facut, asuma-ti responsabilitatea si mergi mai departe, si nu mai repeta acest pacat. Citeste noul testament, Hristos te iubeste.

| badpanda a răspuns:

Sa nu va certati, caci cearta este de la diavol.
Bateti-va, deoarece bataia este rupta din Rai.

| marinaru777 a răspuns:

Nu e bine sa blestemi si multi care blestema nu stiu ca are efect de bumerang au si ei de suferit. E ca vb aia cand 2 se cearta al 3 lea castiga adica ala rau asta si urmareste sa bage cearta si ura intre oameni.