| mutitu a întrebat:

Vreau sa va prezint o noua secta ce a aparut in 2011 si deja are peste trei miliarde de adepti. Se nmeste cretinism, atentie sa nu confundati cu crestinismul. Cretinismul nu are legatura cu boala psihica vine de la Creti, de la Donato Creti, un italian celebru.

Daca aveti intrebari sunt dispus sa le ascult.

28 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Adica jumatate din populatia globului? Cine i-a numarat? Cat de celebru e acest italian de care n-am auzit?

| tavadaresti a răspuns:

Esti adept?

| dragos9234 a răspuns:

1.Ce mai faci?
2.Cum o mai duci cu bani?
3.Cum o mai duci cu sanatatea?
4.Cum o mai duci cu gagicile?
5.Cat porti la pantofi?
6.Ce culoare au ochii tai?
Mai vrei si alte intrebari? Mai am daca vrei!

| mutitu explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Unii adepti sunt invizibili si nu au fost numarati la recensamant.

| mutitu explică (pentru tavadaresti):

Da.

| C0nstantin a răspuns (pentru mutitu):

Se vede ca esti adept. Te integrezi perfect in grupul lor laughing

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru mutitu):

E tare!

| Dandanache a răspuns:

Care sunt beneficiile? Cum ne putem inscrie?

| metha0xphore a răspuns:

Foarte celebru acest italian. Intr-adevar, nici macar o singura data nu am auzit de el. Ce pot sa zic felicitarile mele ca s-a ascuns asa de bine in faima lui.

Am si eu intrebari, ce faci de revelion?

Ceva planuri pe asta seara?
(numele sectei e absolut. nu am cuvinte)

| AlexeHellsing a răspuns:

3 miliarde? Pe bune? Cine ți-a zis porcăria asta? Adică să gândim logic, populația globului este de aproximativ 7 miliarde, din care mai mult dde jumătate sunt creștini (catolici/ortodocși), apoi mai punem religiile musulmane, budiștilor, și altele mai importante din orient. Apoi punem și numărul ateilor( care etse destul de mare, mai ales în Franța și S.U.A. Și desigur religiile mai mici, apărute recent, sau care pur și simplu nu sau dezvoltat. Spune, există vreo șansă ca secta respectivă să aibă 3 miliarde de adepți? Urmărind răspunsul meu mai sus, ți se pare logic?

| Thunderstruck a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Daca 2,2 miliarde din 7 miliarde e mai mult decat jumatate...Ai dreptate.Si ortodocsii sunt doar 12% dintre crestini, catoclicii sunt 50% si protestantii 38%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Aloo. te faci de ras cu atatea calcule.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai liniștit, pe moment m-am bazat doar pe logică.
Eu mă bazez mai mult pe folosofie, psihologie, religie, etc., niciodată pe matematică, chimie, fizică. Poate doar în cazul în care trebuie să comentez în cunoștință de cauză. Tot ce-am scris mai sus sunt date de la recensământul din octombrie 2011.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

E in regula. nu trebuie sa te justifici.

| Eron a răspuns:

Ce intrebare inteligenta! Ai ceva de adaugat?(sper ca-ti ajunge o singura intrebare)

| UnBaiatDubios a răspuns:

Care este zeitatea suprema?
Unde este diferenta dintre cretinism si crestinism?
Cati dintre adepti au acces la internet?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am cateva intrebari:
1. Ce-ai baut?
2. Ai dormit bine?
3. Ai consumat droguri?
4. Fumezi?
5. Apa minerala sau apa plata?

| TheStory a răspuns:

Si acum imi spui, daca ma molipsesc si eu.
Crezi ca ar trebui sa intru in carantina?

| Mitiu a răspuns (pentru Dandanache):

Beneficiezi de interventie divina la domiciliu gratuita, un loc asigurat in Terus, care este un Pamant mai mare in centrul Pamantului nostru, acolo poti face ce vrei.
Da-mi adresa ta, te intalnesti cu inste adepti faceti ritualul si spui juramantul suprem inchinat divinitatii supreme. Simplu nu?

| Mitiu a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Acesti 3 miliarde sunt invizibili am spus.

| Mitiu a răspuns (pentru UnBaiatDubios):

Zeitatea suprema este o creatura formata din lipici, apa, borax si ceva colagen, este verde si poate lua orice forma si mai este inviibila.
Diferenta dintre cele doua este uriasa, noi nu va bagam pe gat minciuni ci adevarul. Noi nu avem porunci plicticoase, la noi poti face ce vrei.
Majoritatea membriilor sunt in centrul Pamantului si nu au internet, dar exista si membrii de la suprafata Pamantului care sunt invizibili dar au acces la internet, unuș din ei sunt eu.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Mitiu):

Dacă-i așa, aș vrea să-mi scrii câteva date istorice(eveniment, an, personaje)
Apropo, vreau să știu și cum se hrănesc sub pământ, de ce s-au izolat, și de ce păstrează contactul cu lumea.
Vezi, eu te cred, dar trebuie să-mi demonstrezi cu probe contradictorii.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Mitiu):

Apropo, Bun Venit pe TPU!
Sper să nu fi un nemernic care își bate joc de comunitate.

| Mitiu a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Majoritatea datelor istorice au fost distruse de vrasmasul entitatii supreme.
A aparut in 2011 si a fost infiintata de Donato Creti.
*Apropo, vreau să știu și cum se hrănesc sub pământ*
Acolo exista si animale si au apa subterana.
"de ce s-au izolat,"
Nu s-au izolat, entitatea suprema ia creat pe ei acolo nu ei sau dus acolo singuri si le-a spus sa populeze si acea zona.
"și de ce păstrează contactul cu lumea."
Entitatea suprema ne-a spus ca trebuie sa fim uniti toti cretinii intre noi.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Mitiu):

Bun, acum spune-mi altceva, cum e posibil să trăiască un animal acolo fără soare? Adică serios, Animalele care constau de obicei în nutriția omului sunt ierbivore. Eu încă vegetație fără soare n-am văzut. Dar nici nu știu de ce mai vorbesc cu tine, fără fără date istorice, geografice, biologice nu pot să spun decât că e o invenție unui nou venit sau a unui utilizator vechi cu 2 conturi. Apropo, la anumite distanțe în subteran oxigenul nu este bine aerisit deci aerul este irespirabil. Și să fim serioși, o sectă care a APĂRUT PE TERITORIUL UNUI STAT, sper să nu-mi spui că viețuiesc în centrul pământului sau pe sub oceanul atlantic, nu apare înregistrat înm recensământul lui. Pe câte mii de kilometri este așezată secta? De, are 3 miliarde de oameni, 3 MILIARDE! Deodată am început să-l apreciez pe MaoMau, și eu l-am crezut nebun, dar nu, tu nu ești nebun, tu doar îți bați joc.

| mtitiu1 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

"Bun, acum spune-mi altceva, cum e posibil să trăiască un animal acolo fără soare? "
Au lumina datorita unor formatiuni de roci fosforesente ce lumineaza, iar caludra datorita temperaturii de acolo.
"Eu încă vegetație fără soare n-am văzut."
Creatorul a avut grija si de asta.
Trebuie sa crezi nu sa pui intrebari. daca am sti raspunsul la toate nu am mai avea credinta. creatorul nu tine cont daca e sau nu oxigen el face ce vrea.
eu doar v-am spus ca sa stiti, adevarul pare mereu mai greu de crezut dar acesta este.
creatorul ne testeaza din asta nu exista date istorice si geografice, e un test de credinta dat de el. daca pui intrebari nu faci decat sa pici testul sau.

| ChuckNorris42 a răspuns:

Esti genial, si idioti sunt cei care iau chestia asta in serios si incep sa calculeze acele,, trei miliarde"! laughing

| AlexeHellsing a răspuns (pentru mtitiu1):

M-ai lămurit...