| valentina2728 a întrebat:

Buna, stiu ca poate va parea putin banal pentru voi…insa vreau sa incep sa merg in fiecare duminica la biserica, sa ma rog, pentru mine, pentru familie si viitoarea relatie cu baiatul cu care vorbesc.

Vreau sa ma rog si in fiecare seara si dimineata pentru noi…
Cum pot face asta?
adica care este cel mai "corect" mod de a te ruga pentru o relatie?
De exemplu ar fi ok ca prima data sa-mi fac 3 cruci, apoi sa spun Tatăl Nostru si dupa Tatal Nostru sa spun ceva de genul "doamne, te rog ajuta-ma sa-mi mearga relatia cu baiatul asta si sa ma iubeasca, sa fim fericiti" apoi sa ma inchin iar de 3 ori si sa spun "Amin".

Daca aveti alte opțiuni mai bune, vreau sa le aud, va rog!

Răspuns Câştigător
| norisorulpufos a răspuns:

Dacă vrei să mergi la biserică asta te va ajuta și în viața de acum și în cea viitoare.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

"Tata, daca e spre gloria Ta, te rog sa binecuvintezi relatia cu acest băiat, sa ne ajuti sa ne casatorim. Ajuta-ne sa pastram relatia in curatie, dragoste și bunătate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai bine depui efortul asta în relație decât in povesti cu zei?

| dullcat a răspuns:

Nu exista un mod corect. Poti eventual sa iti cumperi o carticica de rugaciuni si citesti de acolo, unde gasesti atat pentru tine cat si pentru familie, pentru boala etc. etc.

| gabicoo a răspuns:

Nu! Nu este bine!
Te rogi astfel: "Doamne. Nu cer nimic pentru mine. Dar dă-i mamei mele un ginere frumos, deștept, dotat cu cont gras in bancă, vilă și mașină."

Sper că nu ai o soră. Că s-ar putea să nu-ți iasă.

| valentina2728 explică (pentru gabicoo):

Nu-mi dau seama daca ai facut misto sau nuhappy insa eram serioasa, nu vreau banii baiatului, averi si asa mai departehappy voiam sa fac referire strict la EL prin rugaciunile mele.

| valentina2728 explică (pentru valentina2728):

Adica sa ma iubeasca*

| FreddieM a răspuns (pentru valentina2728):

Dacă meriti, te va iubi fără nici o intervenție divina.
Cheers