| rujcolorat77 a întrebat:

am jurat stramb pe viata lui :/ sad sad Mi-e foarte frica sad sad sad Oare ii adevarat? sad Mi-am cerut iertare de la Dumnezeu si l-am rugat sa aiba grija de prietenul meu sad Sfaturii?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Tu crezi ca Dumnezeu va implini juramintele facute fara cap ale oamenilor? Problema este doar la tine, si doar tu vei fi afectata de lucrul acesta, din pricina ca te-ai facut vinovata de un pacat. Dar daca spui ca ti-ai cerut iertare de la Dumnezeu, atunci crede ca El te-a iertat. Iar daca viitoare sa nu-ti mai iasa de pe buze cuvinte pripite.
Nu-i spune prietenului tau de lucrul acesta, pentru ca nu-l va ajta deloc; ba inca vei face rau stricand relatia.
Tu "teme-te de Dumnezeu si pazeste poruncile Lui. Aceasta este datoria oricarui om." (Eclesiast.12:13)

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Fa credit si ia-i loc de veci. Macar atita sa mai faci. De-acuma gata-i. Ce, te-ai jurat ca nu muki-muki cu altii, asa-i? Hai, macar aici recunoaste. Poate moare mai usor.

| 愛日本 a răspuns:

Uuu...o sa arzi in Iad

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu nu se implica in asa ceva.

| Fatamuntilor a răspuns:

Vorbeste cu persoana respectiva! Fata in fata, nu prin intermediali, nu prin mesaje, nu prin biletele!

| butterfly27 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic,si eu cred in Dumnezeu, dar nu cred ca se intampla ceva, adica...du-te la biserica si spune-i preotului, si spune-i asta si prietenului tau, Te pup Doamne ajuta

| RevolutionX a răspuns:

rolling on the floor)) te-ai jurat pe viața lui?

| WakeUpBro a răspuns:

Imi pare rau, dar dupa Dumnezeu, e interzis sa juri.
Din pacate o sa ajungi in iad, serios vorbind
Trebuia sa te gandesti la asta inainte