| anonim_4396 a întrebat:

Am pus o intrebare acum ceva timp "De ce sunt atati atei" si au inceput toti sa imi sara in cap cu jigniri si voturi stupid si nefolositor. Vreau sa mai spun o data ca nu am nimic cu ateii! Si chiar nu pot sa imi dau seama de ce sunt atat de necivilizati. Sunt multi atei care intr-adevar au un caracter exemplar. Dar nu foarte multi...

37 răspunsuri:
| FerLin a răspuns (pentru n0matterman):

La fel sustin si cei din cealalta tabara despre atei. Oare unde o fi adevarul daca tot discutam despre asa ceva?
Cred ca cel mai relevant raspuns ar fi raportand numarul de "necivilizati" la numarul total de adepti ai fiecarei tabere in parte.

| FerLin a răspuns (pentru Holocaust):

Probabil datorita faptului ca noi traind in Romania unde crestinii sunt majoritari, principala disputa de aceasta natura se duce intre atei si crestini.

| FerLin a răspuns (pentru lolosaurus):

Daca ar venii la tine un profesor de exemplu si ti-ar spune "mars acasa si invata cretinule ca esti prost de puti", prima ta reactie ar fi, "ia uite de amabil e domnul profesor, se gandeste la viitorul meu si imi vrea doar binele, rar asa oameni" sau ti-ai spune ca dobitocul ala are ceva cu tine de-ti vorbeste asa si nu poate sa iti vorbeasca civilizat?

Răspuns utilizator avertizat
| morningstar a răspuns:

Asa e, iti dau dreptate. Tare mi-ar placea sa se faca o rubrica separata de Religie, una speciala pentru ei. De fapt ma intreb, daca nu au in comun cu religia, ce cauta in categoria asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru morningstar):

Eu consider ca sunt la aceasta categorie ca sa se ia de un crestin si sa il insulte, alta posibilitate nu vad

| morningstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Si apoi tot ei se plang ca sunt insultati.