| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. De ce atunci cand imi spun rugaciunea de seara(care cuprinde atat recunostinta, cat si exprimarea unor dorinte) imi e greu sa imi exprim in cuvinte nevoile, desi stiu ce imi doresc? Pur si simplu ori ma blochez si reiau fraza, ori spun prea la modul general, ori ma repet prea mult, desi intr-un final se subintelege ceea ce am spus. Si de ce se intampla acest lucru, desi cred in ceea ce spun si sunt prezenta trup si suflet la intreaga rugaciune? Multumesc tare mult!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Poate ai prejudecata ca trebuie sa te exprimi într-un mod diferit decât atunci când îți exprimi dorințele fata de prieteni. Eu dacă nu sunt sigura ca lui Dumnezeu ii place dorința mea ii soun:Tata, aduc înaintea Ta dorința mea, dacă e spre gloria Ta îți mulțumesc că o vei îndeplini, dacă nu e spre gloria Ta, ia aceasta dorinta de la mine, gloria Ta contează!

| KovacsB a răspuns:

Chiar crezi ca un creator are nevoie sa-ti auda rugaciunile, oare este atat de handicapat incat sa nu stie ce ai nevoie si ce este mai bine pentru tine? Poti sa multumesti, rugaciunea de multumire este cea mai puternica.Chiar pentru lucrurile pe care inca nu le-ai primit.

| EestiSodalane a răspuns:

Pentru că Dumnezeu nu este peștișorul auriu să-ti indeplineasca 3 dorințe. De la Dumnezeu e arhisuficient să ceri mila Lui și atât. Nu e nevoie de alte cereri.