| JaneRichardR a întrebat:

Buna TPU! La care manastiri din Vâlcea se fac ritualuri? Cu care preot ar trebui sa vorbesc? La mănăstirea Frăsinei se fac ritualuri? Si acolo dacă mă duc pe care preot să îl caut? Vreau răspunsuri serioase, funda!

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pentru ritualuri de exorcizare recomand mănăstirea tanaca. happy

| JaneRichardR explică (pentru Catrice):

Nu eu vreau sa fac un ritual pentru cei care mi-au greșit și vreau să li se întoarcă și lor un rau. Daia eu ziceam daca la Frăsinei se face asemenea ritual!

| NotNamed a răspuns (pentru JaneRichardR):

Si totusi eu sunt ateu si nu doresc nimanui sa fac ritualuri, blesteme sau incantatii pentru ca viata si mecanica vetii sociale isi vor face simtita puterea si desfasurarea evenimentelor asa cum si.a asternut fiecare prin mentalitatea sa. Crezi ca tu, fiind credincios cu un scop de viata dat si definit de biblie, e ok sa blestemi un om care poate, prin raul sau, ti.a dat o lectie unica care te va ajuta tot restul vietii si care o vei transmite si altora?

| Byb2001 a răspuns (pentru JaneRichardR):

Nu se fac ritualuri se vrei raul cuiva chiar daca ti a gresit

| Meme10Memu a răspuns:

Ritualurile pe care le cauti sunt degeaba.