| Millis a întrebat:

maine ma asculta la religie si ne-a dat o tema, sa explicam rugaciunea "Veniti crestini la rugaciune" de Constantin Tudusciuc, nu prea am inteles-o, imi puteti explica voi va rog mult.

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Ce n-ai inteles la poezie ca e simpla?
Dumnezeu cheama crestinii la rugaciune, autorul il lauda pe dumnezeu, aminteste timpurile trecute cand oamenii erau credinciosi chiar daca erau nevoiti sa isi ascunda credinta si apoi vorbeste despre prezent, cand sunt liberi sa creada si sa se inchine lui, dar nu vor, nu-i aud chemarea.
Acum ai inteles?

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E simplu