| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Voi ce parere aveti? Credeti ca cineva care a decedat cu ceva timp inainte de a avea stabilit un program(cum ar fi o calatorie cu avionul, participarea la un eveniment important sau faptul ca a petrecut prea putin timp cu un copil abia nascut din familia sa) isi va rezolva acele planuri in viata de apoi? Stiti ca unii apropiati mai spun "uite, nu a mai apucat nici sa faca lucrul X...". Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca exista viata de apoi, ma indoiesc ca mai putem rezolva ceva. Daca esti doar o fantoma, cred ca nu mai simti nimic.Deci placerea de a calatori cu un avion sau altele, vor deveni nule. Apoi, nu cred ca exista spirite care fac asta.E un concept popular in filme/seriale si cam atat. Tind sa cred ca maidegraba exista energie, nu spirite.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt extrem de curios cum as putea zbura cu avionul in vieta de apoi daca ar exista ea.

| CostinAlamariu a răspuns:

Planurile noastre pamantesti nici nu se compara cu ce înseamna viata de apoi. Că n-ai apucat sa faci tu salsa la chipsuri sau sa mergi în Vamă n-are nicio relevanță pentru eternitate. Doar inima ta conteaza pentru eternitate, dacă a mers spre sfințenie sau spre patimă.

| dolceromania a răspuns:

Biblic nu mai poate face nimic! Când ai murit ai murit!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Pai nu are cum, ca nu mai este pe lumea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevărat, după ce un om moare, va merge în rai sau în iad, nu se întoarce pe pământ pentru a și termina treburile, sunt doar vechi povesti astea.