| Johanndjmt2 a întrebat:

Cum credeti voi ca ar putea natura rezolva problema paradoxurilor in legatura cu o calatorie in timp Spre trecut?

Exemplu : Te intorci in timp si iti faci parintii sa nu se cunoasca. Cum te-ai intors in timp daca tu nici nu te-ai nascut?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Daca admitem existenta universurilor paralele este doarte posibil.
Imagineazati timpul ca o sina de tren. Daca iti omori parintii automat se schimba macazul si treci pe o alta linie, una in care parintii tai sunt morti si tu esti un calator in timp.

15 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

"Nu-ti bate capu cu ce nu stii", asta imi spunea cineva odata, cand incercam sa aflu nu stiu ce la matematica, si eu sunt praf acolo...
In fine, daca ar fi sa te intorci in trecut, pai gandeste-te ca atunci cand tu te intorci, in trecut, parintii tai s-au cunoscut, deci te poti intoarce. Daca te intorci in momentul cand ei sunt gata sa se cunoasca, dar tu impiedici asta, pai atunci vei disparea, atat din trecut cat si din viitor.
Dar inca nu stim daca putem calatorii in timp...

| WR104 a răspuns:

Nu exista si nu o sa existe niciodata calatoria in trecut sau viitor.Tu daca reusesti sa te intorci in trecut orice ai face nu o sa poti impiedica ca parintii tai sa se intalneasca.2 obiecte oriunde le ai aseza tot 2 sunt si daca arunci in ocean un obiect la un momendat tot se vor intalni intr-un fel sau altul, nimic nu dispare totul se transforma si asta e valabil si in exemplul dat de tine.

| Saya a răspuns:

Si eu mi-am pus intrebarea asta de multe ori. Sa zicem doar ca ar trebui sa ai un motiv intemeiat, anulandu-ti existenta, ca sa te opui intalnirii parintilor tai.

| RAY a răspuns:

Pentru ca sa mergi in timp trebuie sa ai o viteza mai mare ca luminii cum tu ai masa este imposibil abia o ajungi, eu nu cred ca exista viitor doar prezent si trecut

| WR104 a răspuns (pentru RAY):

Nici trecutul nu exista, doar amintirile., totul este in mintea noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu universuri paralele

Răspuns utilizator avertizat
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Pai banuiesc cand faci asta sa nu se mai cunoasca, tu... dispari

| ThePathWalker a răspuns:

Nu se poate.

| Morrigan a răspuns:

Va uitati prea mult la disney channel... si tu si aia care zic ca dispari sau practic nu mai existi thinking

| Johanndjmt2 explică (pentru Morrigan):

Ma uitam in trecut cand mai erau seriale mai de doamne-ajuta. Da Astea din ziua de azi (ieftine, de buget redus) sunt Varza, au cele mai proaste glume posibile, cea mai proasta actorie, cea mai proasta coloana sonora, asa a decat sa imi pierd timpu pe asa ceva mai bine trec mai departe.
Si acum sa fim seriosi : Doar nu o sa imi spui tu mie ca nu te-ai uitat niciodata la asa ceva ( sau nu ai vazut macar un film facut de ei ). Altfel nu ai sti despre ce e vorba. Corect? happy

| Morrigan a răspuns (pentru Johanndjmt2):

Stiu despre ce e vorba pentru ca se uita soramea... si simt ca mor cand aud ce retardate is rolling on the floor) da pun muzica tare si gata \m/ rolling on the floor)))

| Johanndjmt2 explică (pentru Morrigan):

True! Total de acord happy

| Johanndjmt2 explică:

Natura e o entitate ce guverneaza cosmosul : Natura nu inseamna neaparat viata. Natura este cam tot ceea ce ne inconjoara de la obiecte pana la legi si forte ale naturii precum ( forta electromagnetica, forta nucleara puternica, forta nucleara slaba, gravitatie, energie intunecata ) pana si timp-spatiul sunt ale naturii happy

| leeah23 a răspuns:

Pai daca te-ai intors in timp din prezent unde existi in trecut daca iti vei face parintii sa nu se cunoasca tu vei:
1. disparea cand te intorci inapoi sau chiar pe loc.
2. vei exista dar nimeni nu te va cunoaste ca si cum nu ai existaa!
Natura nu cred ca s-ar complica cam tare sa rezove acest paradox pentru ca ai fi CEVA ce nu mai exista dar tu la propiu vei exista iar in cele din urama vei muri ca orice alt om pentru. ca calatoria in timp nu iti da nemurire oricat ai clatori presupun.
Trebuie sa recunosc ai o imagnatie bogata!