| myhaeela a întrebat:

Va rog frumos daca vreti sa ma ajutati, la scoala la religie ma pune sa vorbesc despre Sfantul Ierarh Nicolae! Daca vreti sa ma ajutati spuneti-mi raspunsul.

Răspuns Câştigător
| shawol a răspuns:

Http://godessdiana88sex1.blogspot.com/......eiuri.html - traditii si obiceiuri
http://www.sfantulnicolae.info/- viata... Funda :o3 :*

5 răspunsuri:
| shawol a răspuns:

Mersi mult>big grin

| anaana2323242 a răspuns:

Acesta a trait pe vremea tiranilor imparati Diocletian si Maximilian (284-305) si a stralucit mai inainte in viata pustniceasca si, pentru nespusa lui bunatate, a fost facut arhiereu. Si, fiind cu frica lui Dumnezeu, cinstind crestinatatea si propovaduind cu indrazneala si cu glas slobod dreapta credinta, a fost prins de mai marii cetatii Lichiei si dandu-l la osanda si la cazne l-au inchis in temnita, impreuna cu alti crestini.
http://www.sfantulnicolae.info/

| alexlaura91 a răspuns:

Http://www.sfantulnicolae.info/ aici gasesti tot ce te intereseaza :*