| Angelicasoare1 a întrebat:

Bună ziua am și eu întrebare, la taică-meu la mormânt se lasă mereu pământul...foarte mult, ce înseamnă... de ce se întâmplă asta.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e ceva normal sa se lasa pamantul cand sapi 2m si apoi il pui la loc?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El este într-un sicriu. Acesta are o formă fixă și nu este flexibil. Dacă pămîntul depus peste el, nu a fost tasat bine, de aceea să lasă.

| minrest a răspuns:

Totul tine de cat pamant a fost pus la loc in groapa, de solul in cimitir si exact la mormant, si de alti factori fizici. Nu are nici o semnificatie spirituala sau paranormala. Nu prea conteaza ce se intampla la cimitir cu movilele de pe morminte. Sarut mana.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Din cate știu nu se dă pământ direct pe sicriu ci se face un pod de scandură deasupra sicriului. Cand acele scanduri cedeaza și se rup, se lasă și pământul

| Kozi a răspuns:

Pamantul care a fost pus deasupra era afanat. Acum se batatoreste. E o activitate normala a pamantului.
Daca prin absurd ar fi o panza freatica sub cimitir, s-ar lasa si alte morminte. Chiar mai vechi.