| Razvan9192837363 a întrebat:

Buna ziua, aveam o intrebare legata de nasii de botez, daca eu as vrea sa il pun pe prietenul meu nas la copilul meu el mai are voie sa ma puna pe mine nas la copilul său?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se face asa ceva, ca nu sunteti copilasi mici sa faceti schimb de jucarii.
Nasitul este un lucru serios in religia crestina!

| Anonim027 a răspuns:

Copii mici nu se boteaza se duc la binecuvântare punand mana peste ei si ii tin in brate rugandu-se pentru ei cum a facut Domnul Isus ‭‭Marcu‬ ‭10:16‬ ‭VDC‬‬
[16] Apoi i-a luat în brațe și i-a binecuvântat, punându-Și mâinile peste ei.
Copii mici si bebelușii nu pot sa mărturisească cu gura lor caci Isus Hristos este Domnul, botezul inseamna marturia unui cuget curat...