| martzian a întrebat:

Câți dintre noi ar avea curajul să participe la un forum nou de discuție pe temele de la această categorie - forum în care ne-am prezenta cu adevărata identitate și nu ascunși în spatele unui nickname? (teoretic, pentru că forumul nu există)
Cum ar arăta oare raspunsurile și întrebarile noastre într-o astfel de situație? Ce s-ar schimba în argumentație, abordare, atitudine? Ce credeți?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cred ca ar disparea cel putin jumatate dintre intrebari - in special cele de pe la dragoste si sex si cele legate de spargerile de conturi sau de luat filme si programe fara licenta happy Sunt multi care au si numele real, dar tinand cont ca acesta este un spatiu foaaaarte public, respectiv ca orice intrebare si raspuns de aici apare instant in imensul spatiu al internetului, poate chiar nu e bine/de dorit ca parintii, sefii, familia sa vada anumite postari, deci nu cred ca e neaparat o problema de atitudine. Sanatosi sa fim!

| martzian explică (pentru mixxjim):

Vorbeam strict de categoria asta, in lumina dezbaterilor aprinse de aici.winking

33 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu nu am nimic de ascuns. Sunt ca o carte deschisa si nici nu ma rusinez ca sunt crestina si Il iubesc pe Dumnezeu.

| Klepto a răspuns:

Intrebarile mele ar fi la fel de tampite si lungi, raspunsurile aidoma.
Tot prost, urat, gras si cu ( Y )ul mare as ramane si tot kleptoman de informatii as fi.
Tot in mediul virtual ar fi, daca vrei sa vezi schimbare in argumentatie, atitudine, comportament, eu propun viata reala.
Mai sunt adevaruri nespuse de mine/despre mine, dar in rest am fost o carte deschisa, (din pacate)fiecare raspuns a avut o "bucatica" din mine.
Crezi ca un nume ar schimba ceva?
Poftim, Popescu Vlad Alexandru, tot la fel, tot perfect defect, tot ciudat, nimic schimbat.
http://www.tpu.ro/......nimic-nou/ ---- http://imgur.com/qhQojua.jpg
No copyright infringement intended

| Inferno a răspuns:

Intrebarea care se pune este "Cu cine?"

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Care ar fi scopul? Si cu ce ar schimba adevarata identitate?
"Cum ar arăta oare raspunsurile și întrebarile noastre într-o astfel de situație?"- LA FEL!

| onasis1961 a răspuns:

Păi nu esti satul de viata reala?

| neutrino a răspuns:

Asa ceva nu este posibil.

| martzian explică (pentru neutrino):

De ce crezi asta, prietene?

| BiuL a răspuns:

Eu aici am poza mea, porecla mea, deci as fi la fel si pe forumul respectiv daca ar exista. totusi majoritatea de aici sunt copii fara lipsa de ocupatie asa ca intrebarea ta e putin fara sens.

| martzian explică (pentru BiuL):

BiuL - sunt putini ca tine, in acest caz. Ai respectul meu.

Intrebarea era menita sa incurajeze la a reflecta. Indiferent de varsta, educatie, religie sau statut social, cea mai mare parte a cocosismelor si derapajelor de aici se produc datorita curajului conferit de obscuritate. Multora le-ar fi rusine fata de parinti, copii, sotii, soti, vecini, sefi si prieteni cu lucrurile aruncate aici.

| Liviu a răspuns:

Nu stiu ce sa zic,si eu am numele real,poza la fel, cu ce te-ar avantaja sa stii numele meu real,si varsta? adica mie putin imi pasa de un om cum arata, ce varsta are imi pasa cat de cat, ca sa stiu cum sa ii vorbesc sa inteleaga. raspunsurile mele la fel ca aici, intrebarile probabil vor fi mai agresive, sunt satul sa explic de 3 ori pentru toate 'babele surde' happy

| M25M a răspuns:

Nu as avea vreo problema sa discutam fata in fata, nu inteleg de ce as avea nevoie de curaj.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Eu unul nu as avea curaj, sunt mai fricos de felul meu

| martzian explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Multumesc pentru sinceritate. happy

| Zenit313 a răspuns:

Aici intru pentru amuzament...
Daca ar exista un forum serios,cu siguranta, totul ar fi diferit!winking

Cel mai frumos este atunci cand ai ocazia sa vorbesti in realitate!
Am avut ocazia sa vb. in fata unor pocaiti la microfon, dar nu am aratat cu degetul si nu am facut nici un gest, am fost simplu, natural si serios! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenit313):

Eh, ai fost la o biserica ciudat pentru un ateu.

| Zenit313 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place sa vizitez bisericile si manastirile vechi, pentru ca sunt pline de istorie si imi place arhitectura, simbolistica..etc.

Am fost doar odata intr-o biserica de pocaiti si am ramas cu un gust amar!
Nici nu o poti numi biserica si mi s-a facut scarba cum isi bateau ei joc de Iisus!
Uita-te un pic la poza lui Martian...se crede profet! =))
Iti dai seama ce atmosfera divina care te sensibilizeaza, cat har este acolo.
http://www.youtube.com/watch?v=gbKTWkypL3Q
Sa ii vezi cum dau din cap si maini..si apoi vb unul ca Martian! :(
Si atunci intelegi de unde provine scarba...

Sunt ateu, dar se pare ca il respect pe Iisus mai mult ca unii crestini!

A fost o dezbatere teologica la mine la facultate, organizata de niste pocaiti, atunci am avut ocazia ca vorbesc!

| martzian explică (pentru Zenit313):

"Uita-te un pic la poza lui Martian...se crede profet!" - Sigur... Mai ales ca era vorba de cursul introductiv pe modelul DISC de personalitate, predat in primavara asta la Chisinau! happy

Si la genul asta de penibil se referea intrebarea mea. Guys, intr-o zi veti sta, poate, fata in fata cu un angajator crestin - indiferent de confesiune - sau cu un judecator, etc. Ii veti turna si lui vome din astea tampite pe birou?

| martzian explică (pentru Zenit313):

PS: Nu vrei sa stii ce spune poza ta despre tine, in legatura cu toate celelalte elemente direct observabile. Vei spune ca te insult, asa ca ma abtin. Dar asta nu inseamna ca vom continua.

| martzian explică (pentru Zenit313):

Game over!

| Kaleo a răspuns (pentru Zenit313):

Iaca domnule, cand sa zic ca le-am vazut pe toate azi, dadui peste altul, mai motzat... happy

Zenit, ia pune, manca-te-ar tata, o poza cu tine la locul de munca! Sa vedem cum arata unul care nu e profet... Si cam ce muncesc ateii care se lauda ca au vorbit si ei o data la o dezbatere la facultate, pastrand de atunci frustrarea - ca o dovada a cum le-a iesit de bine... happy

"Sunt ateu" - E ok sa fii ateu. Prost sa nu fii (sau sa nu faci dovada ca esti). Intelegi ca nu te jgnesc, sper. Daca nu iti desenez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenit313):

Eh,eu m-am nascut la pocaitit dar vreau sa ma indrept spre ortodoxie, dupa ce am facut cateva studi si mai multe.
Oricum depinde la ce confesiune ai fost. La martor sa mormoni brrr, oricum astia ca le scoate pe gat unele dogme, adica aia gen iadul nu exista, in conformitate cu dogma crestina exista.

| Kaleo a răspuns (pentru Kaleo):

Zenit nu a pus poze la locul de munca... Dar mi-a scris sa ma injure. L-am trimis in locul unde ar trebui sa fie toti cei cu 3 clase care sparg seminte in ferentari.

| martzian explică (pentru Kaleo):

Of of of... sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am curajul, pana acum eu m-am prezentat cu adevarat cine sunt si nu m-am ascuns.

| Kaleo a răspuns:

Pai cum sa vorbeasca ma la fel, copilu lasat sa injure pe TPU de parintii plecati la capsuni? Ca il iau de par si il duc la taica-su, pe jos. Sau ii dau cateva motive sa-i respecte pe cei din jur, macar datorita varstei daca nu pentru ca au 20 de ani de scoala si multi altii de munca peste el.

| martzian explică (pentru Kaleo):

Kaleo, stiu ca puteai un raspuns mai bun de atat.

| Kaleo a răspuns (pentru martzian):

Poate ca ai dreptate...

Răspuns utilizator avertizat
| 22SWAG22 a răspuns:

Sunt prea ciudat... cred.