| AdiTorrent7 a întrebat:

Cand credeti ca se va termina extinderea 'Imperiului Otoman' si ialamizarea Europei?

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

"Cine este aproapele meu?"
După două milenii de la enunțarea acestei interogații, criza refugiaților indică încă multă confuzie în oferirea unui răspuns adecvat.
Iisus ar trebui sa intre in pamant de rusine vazand cum se comporta cei care se dau mari ca il au pe Hristos in suflet.
Il au pe Satana mai degraba, dupa cum se comporta.

| CinevaNou a răspuns:

Cand vom avea o catedrala a mantuirii neamului pe fiecare strada.

| aabaaab3278 a răspuns:

Imperiul Otoman? Pe bune?

| Lucică1998 a răspuns:

Spune-mi te rog ce înseamnă Imperiul Otoman pentru tine, ca pentru mine si probabil pentru restul lumii este vorba despre un imperiu care a dispărut acum ceva mai mult timp. Ce a rămas din acest imperiu a devenit Turcia de azi țara care nu arată nici o intenție de a-și extinde teritoriile, iar daca te referi la refugiați, aceștia provin din alte tari, iar Turcia a fost la rândul ei o țara care a primit refugiați. Iar Islamizarea probabil se va sfârșit când nu va mai exista nici un musulman pe planeta asta pentru ca ei la fel ca noi creștinii au primit o porunca, de a-și duce religia in toată lumea, dar spre deosebire de noi ei chiar fac asta si o fac asa in masa. Pe când creștinii, gândește-te cam cat de putini sunt daca misionarii romani sunt 1/3 din misionarii de pe glob.