| userulanului a întrebat:

Cand mancati, daca, ciorba, sorbiti din lingura?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Când eram mic, și eram singur în bucătărie ca să termin mai repede ciorba băgam botul, sau chiar duceam farfuria la gură.
Nu trebuie să faci asta, în prezența musafirilor simandicoși.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru MMihai):

Dacă sunt simandicoşi,nu au ce căuta la mine acasă. Am avut şi eu musafiri dinăştia, dar am făcut câteva chestii scârboase, iar a 2-a oară nu au mai venit.
Musafiri...cine are nevoie de ei?

10 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

E pagana gramatica, ha?

| MortemAeternum a răspuns:

In China este perfect normal sa sorbi, poti sa iti duci farfuria la gura, ca nimeni nu zice nimic.

| morningstar a răspuns:

Nu. Si-mi piere toata pofta daca cineva soarbe mancarea la masa.

| noktambul a răspuns:

Eu mananc "daca" ciorba cu furculita, interesantule! Uita-te in oglinda si o sa-l vezi pe "prostul anului" nu pe "userulanului", tampitule!

| Bizantino a răspuns:

Nu, corect este sa iei cu toata gura cantitatea ce se afla in lingura

| Archdaemon a răspuns:

Daca.

| Jameson a răspuns:

Da,cu paiu laughing

| Sebby a răspuns:

De fapt corect, dupa bunele maniere, este sa sorbi ciorba din lingura, dar. cred ca este stresant sa auzi pe cineva 'sorbacaind'.

| Cezarul a răspuns:

Daca sunt acasa, da big grin