| Purgatoriu a întrebat:

Cand un om bolnav psihic(psihoza sau schizofrenie)omoara un alt om este dus in Iad? Dar totusi e bolnav nu poate gandi normal nu poate judeca...

13 răspunsuri:
| Trinitas a răspuns:

Dap. Si cand un om bolnav psihic sustinut de o ceata de oameni bolnavi psihici omoara alti oameni se numeste razboi sfant.

| DrunkenRat a răspuns:

Si eu m-am gandit serios la asta... sunt bulimica si fac risipe enorme de lucruri care ar salva viata altor persoane intr-un alt capat al planetei si totusi... cateodata o fac intentionat, cateodata nu. Depinde de cat de rational a fost schizofrenicul respectiv in acel moment, cred.

| DomineRex a răspuns:

Tehnic vorbind cred ca nu, deoarece nu pot face distinctia dntre bine si rau si nu poate lua decizia de al primi pe Isus ca mantuitor personal.Sunt sanse mai mari ca tu sa te bucuri de iad decat el.

| Purgatoriu explică:

Nu am psihoza sau schizofrenie si pe bune nu era mai usor sa raspunzi doar la intrebarea despre atei?!

| IMC90 a răspuns:

Nu exista Iad...

| VladimirPutin a răspuns:

Nu se duce nimeni nicăieri

| sylarz a răspuns:

Nu se duce in iad big grin probabil se duce la curve tongue

| Purgatoriu explică (pentru sylarz):

Oh,wow ce m-ai ajutat straight face...

| sylarz a răspuns (pentru Purgatoriu):

Da mi funda tongue

| itscloudyoutside a răspuns:

Presupunând că există Iad, eu zic că nu. Dar sincer m-ai făcut curioasă şi cred că o să-l întreb pe profu' de religie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa ne apucam sa moram toti.ca oricum nu putem fi gasiti vinovati daca nu vrem? fiindca am vazut nebuni inchipuiti o multime care de cate ori li se apropia termenul de mers la comisia medicala, faceau oleaca de scandal cu ceilalti membri ai familiei ii fugarea prin curte si mai primea un salariu de la stat ca intretinut.despre astia vorbelesti tu? eu i-as spanzura direct.sa vezi cati se fac bine, daca as putea te-ai mira singura cati isi vor reveni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bella? saul omora crestini si totusi a fost cel mai mare apostol al neamurilor.este in iad sau este sfant si e in rai impreuna cu mantuitorul asa cum le-a fost promis? judecata e a Domnului nu a omului.el hotaraste cine, unde si cum va merge.noi trebuie sa ne straduim, sa fim placuti Domnului, si sa facem voia lui in libertatea ce o avem.

| mikilaina a răspuns:

Http://www.topexperti.ro/......frenia_847 Sper ca acest articol sa raspunde tuturor intrebarilor tale. Iar daca ai intrebari suplimentare le poti adresa psihologului, raspunsul nu va intarzia sa apara iar informatiile sunt sigure.