| anonim_4396 a întrebat:

Daca suferi de depresie, episod psihotic si anxietate generalizata esti bolnav psihic? Si daca comiti ceva grav faci inchisoare sau te baga gen la un spital de nebuni? Ai vreo sansa sa scapi de ambele daca esti dezvelit la cap? Sau doar daca suferi de psihoza sau schizofrenie scapi de inchisoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IIIshaneIII a răspuns:

Depinde bola care o ai daca e incadrata la o boala in care nu judeci, te baga la nebuni, daca e boala care judeci si stii diferenta dintre bine si rau de baga la parnaie

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca se considera ca nu ai avut discernamant nu faci inchisoare ajunsi la spitalul de boli psihice unde probabil e mai rau ca la inchisoare

| Donsavas a răspuns:

Da,esti bolnav psihic si neavând discernământ, poti fi închis intr-un spital de profil, fără voia ta.

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Chestia e ca am discernamant stiu sa fac diferenta intre bine si rau.

| Donsavas a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci cauti sa faci bine si sa eviți raul.

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Pai da happy

| Unu15220 a răspuns:

Daca ai schizofrenie te vor duce la un spital de nebun.