| gyv a întrebat:

Cand va fi sfarsitul lumii? E adavarat ca va fi luna aceasta?

Răspuns Câştigător
| TheAndrew1987 a răspuns:

Nici acum nu v-ati seama oameni buni!?
Este o data falsa ( ca multe altele e.x: anul 2000, 06.06. 2006, si recentul 11.11. 2011) pentru a face profit din vanzari sau publictiate (e.x: carti, filme)

32 răspunsuri:
| C0nstantin a răspuns:

Pe conserva de pateu scrie ca expira in 2013... asa ca sigur nu vine anul asta sfarsitul lumii. Eu am incredere in zeul Pateu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va fi, luna aceasta pe PrimaTV, în premieră.

| tasmania a răspuns:

Sigur ca POATE fi adevarat. Dar nu prea important. Decat in masura in care te-ar preocupa ce ai face pentru sufletul tau intr-un astfel de caz. Nu e de mare folos sa stii cand sau de ce va fi sfarsitul, decat daca iti "accelereaza" cresterea ta duhovniceasca (fie si de teama). Altfel, nu cred ca e o intrebare relevanta "cand va fi sfarsitul lumii?"; mai importanta ar fi intrebarea "cand va fi sfarsitul meu?". Iar asta numai in sensul cugetarii la moarte despre care vorbesc Parintii Bisericii. Faptul ca e posibil sa nu prindem clipa urmatoare in viata ar trebui sa ne faca sa constientizam anumite lucruri; asa omul poate sa se schimbe radical si sa schimbe complet relatia sa cu semenii. Numai cine a trait apropierea mortii poate intelege acest lucru. Si, din pacate, nu ne dam seama cat de des trecem pe langa propriul sfarsit; doar mila lui Dumnezeu ne tine in viata. Daca am intelege ce e cu adevarat important in viata, ar fi mai usor pentru toata lumea. Asa cum au inteles mucenicii, de exemplu. Cititi cateva vieti de sfinti mucenici si veti intelege mai lesne la ce ma refer. Numai bine!

| 220V a răspuns:

Vine, eu in locul crestinilor as face o sinucidere in masa, ca sa nu apuc sfarsitul lumii si sa ma ridice zeul acela in rai

| dragos9234 a răspuns:

Da!
Pe 21-12-2012 va fi sfarsitul lumii.
Du-te si baga-te sub pat.

| GRs a răspuns:

Da. Atunci o sa iasa toti monstrii de sub pat si o sa te manance. Mai bine du-te la culcare.

| Sarah15is a răspuns:

Nu-i adevarat.Clendarul Mayas spune asta (insa maiasii nu sunt crstini), sfarsitul poate veni peste 10 minute poate veni peste 100 de ani.Nu e dupa cum vrea omul ''Sfarsitul va veni cand biblia se va provadui in toata lumea, atunci va veni Isus pe norii cerului si toata lumea il va vedea '' citat luat din Biblie.Nu te ingrijora, incearca sa iti pui increderea in Dumnezeu.

| EmaS a răspuns:

De venit sfarsitul va veni, insa nu stie nimeni ziua si ceasul.

| Never4ever a răspuns:

Nici nu se stie sigur daca va veni dar eu una cred ca nu va veni.

| MMihai a răspuns:

Discutăm asta, în ianuarie 2013!

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns:

Eu deja am inceput constructia buncarului meu personal.

| RAY a răspuns (pentru Inferno):

Tu deja ai inceput eu tocmai mi-am terminat tara sub pamant

| RAY a răspuns:

Nu va veni nici o apocalipsa, numai crede orice aiureala, crede in dovezi nu vorbe

| Chαяtreux a răspuns:

Nu vine mai nimic I don't want to see

| MasterOfDisaster a răspuns:

1. Nu stiu.
2. Nu cred.

Si oricum, ce-ti pasa? Daca chiar ar veni sfarsitul azi sau pste 10 ani, ce te-ar interesa? Oricum nu poti face nimic sa impiedici asta.

| William a răspuns:

Daca nu vine sfarsitul lumii luna aceasta esti de acord sa te sinucizi?

| stefastef a răspuns:

Nu se stie cand vine sfarsitul lumii ..nimeni nu poate stii in afara de Dumnezeu

| MihaelaBuciuta a răspuns:

Un rezumat al cuvintelor rostite de Iisus în Matei 24 arată că sfârşitul lumii va include următoarele aspecte:

Războaie şi veşti de războaie
O naţiune se va ridica împotriva altei naţiuni şi o împărăţie împotriva altei împărăţii
Foamete şi cutremure
Profeţi falşi, care vin în Numele lui Iisus
Mulţi oameni vor fi înşelaţi de profeţii falşi
Profeţii falşi vor face semne şi minuni
Adevăraţii creştini vor fi persecutaţi
Dragostea oamenilor pentru Dumnezeu va descreşte
Evanghelia va fi predicată în întreaga lume
„Urâciunea pustiirii" (un lider mondial, care se va da drept Dumnezeu)
Mari nenorociri
Modificări ale soarelui, lunii, stelelor
Adevăraţii urmaşi ai lui Iisus vor fi adunaţi în jurul Lui
Întoarcerea lui Iisus
Iisus îi judecă pe oameni pe pământ

| Chiorix a răspuns:

1.Păi se spune că va fi un cutremur mare şi Iisus va coborî pe pămant unde va împărţi oamenii în 2:buni şi răi.
2.Clar nu! Nimeni nu poate ştii cand va veni.

| libertatea98 a răspuns:

Nimeni nu stie cand vine sfarsitul lumii. Sfarsitul poate veni peste 1 minut SAU poate veni peste 100 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| TheAndrew1987 a răspuns (pentru C0nstantin):

Dar pe cutia mea de margarina zice ca expira in 2012
Eu zic sa credem in zeul margarina
ZEUL MEU E MAI BUN DECAT ZEUL TAU!

| C0nstantin a răspuns (pentru TheAndrew1987):

Blasfemie! laughing Zeul Pateu te va pedepsi ca i-ai dus numele in desert laughing

| TheAndrew1987 a răspuns (pentru C0nstantin):

Acum hai sa facem un razboi in care mor milioane
sa dovedim care zeu e mai bun.
ZEUL MARGARINAAAAAAAA!

| FLORYN12 a răspuns:

Nimeni nu stie cand vine sfarsitul lumii nici fiul lui D-zeu doar Dumnezeu stie

| PotatoMustDie a răspuns:

Aberatii cu carul, sa nu crezi in asa ceva!

| LolaLollita a răspuns:

Cu siguranta nuhappy

| LandreeaJ a răspuns:

Sigur, poate va veni sfarsitul lumii, dar NASA si numai ea poate sa-l provoace, pentru ca ei ai spus ca va veni in luna aceasta! Nu fiti fraieri, credeti si voi in asta!?!

| sorinseverin a răspuns:

Sfarsitul lumii va fi in 13.13. 2013! Adica... niciodata laughing)