| AntoniaOrman a întrebat:

E adevarat ca vine sfarsitul lumii luna asta

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, este la fel ca si in alte cateva sute sau mii de "preziceri" privind sfarsitul, doar tampenii debitate de unii care doresc publicitate si preluate de naivi (ca sa folosesc un eufemism).

| AvalohAlyn a răspuns:

In 2012 a venit?laughingSi a fost foarte mediatizata chestia.

| sublime89 a răspuns:

E atat de adevarat incat intreaga poveste se va destrama in cateva zile. Bineinteles ca nu vom primi nicio scuza de la cei care au dezinformat din nou oamenii. Mai degraba ii vom vedea peste cateva luni sau ani venind cu inca un sfarsit al lumii cu care sa-i pacaleasca din nou pe cei incapabili sa deosebeasca adevarul de minciuna.

| untu a răspuns:

Nu cred ca vine sfarsitul lumii pana nu apare o cruce luminoasa pe cer! Deci nici ingerii,nici sfintii,nici Apostolii,nici Fiul lui Dumnezeu nu stie cand va fi aceasta sfarsit al lumii in afara de Dumnezeul-Tatal nostru Cel Ceresc! Nimeni nu stie cand va fis sfarsitul lumii, deci trebuie sa ne rugam neincetat in fiecare zi si sa mergem la biserica la Sfanta Liturghie in fiecare Duminica si de Sarbatori sa multumim bunului Dumnezeu pentru ne-a daruit cate putin din toate in fiecare zi! Nimeni nu va stii cand va fi sfarsitul lumii, daca aceasta va veni ca un fur (hot) noaptea intr-o zi de duminica a lunii februarie, dar nu stim data precisa, conform Epistolei Domnului Iisus Hristos!

| AirănMeidăn a răspuns:

daca spui tu

| Lawliet14 a răspuns:

Nu, pentru ca americanii ar evacua zona aceea. Unde va cadea un asteroid in viitor...

| Anonimuserr a răspuns:

Da vine acum sau maine. Azi oricum a fost un mare cutremur in Chile de 8 grade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa vina.Dar daca nu luna asta,, luna urmatoare si tot asa..Treaba e ca va fi rapid, nu te gandi ca stai juma de ora si te uiti cum ia foc cerul...Nici nu iti vei da seama cand va fi....Totul se va petrece in mai putin de o secunda..Asa ca traiesteti viata din plin! Apropo! Sfarsitul lumii deja a venit! Criza imigrantilor va duce la al treilea si ultimul razboi care va extermina rasa umana! Asa ca fa numai fapte bune cat mai ai sansahappyDaca mai vrei sa iti mai explic niste chestii baga id andreicosmin177@yahoo.com

| Crainstorm20 a răspuns:

Sa de-a Domnu! Oricum traim intr-o tara de rahat! :-)

| Paulvasile10 a răspuns:

De cate ori nu am auzit la tv ca vine sfarsitul lumii si noi inca traim?

| Sweet155 a răspuns:

Nu este adevarat.

| Andrei_Andrei_2001 a răspuns:

Nu happy

| CatalinAlex a răspuns:

Nu, nu este adevărat!