| larisuca a întrebat:

Cand va fi sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

pai dupa calculele mele extrastelare ieri a fost sfarsitul lumii dar nu a ajuns inca si la noi in tara...ca stii ca la noi ajung noutatile mai greutongue...doamne ce intrebari...suna pe OTV la astrologi poate te mint ei mai frumos ca noi...tonguetonguelaughinglaughing

108 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Sfânta Evanghelie după Marcu

Cap. 13
Daca tii cont de urmatoarele:
32. Iar despre ziua aceea şi despre ceasul acela nimeni nu ştie, nici îngerii din cer, nici Fiul, ci numai Tatăl.

„Să ştii că în zilele din urmă vor fi vremuri grele, căci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, lăudăroşi, mândri, defăimători, neascultători de părinţi, nemulţumitori, fără evlavie, fără dragoste firească, neînduplecaţi, vorbitori de rău, neînfrânaţi, neîmblânziţi, neiubitori de bine, trădători, obraznici, îngâmfaţi, iubitori mai mult de plăceri decât iubitori de Dumnezeu" (2 Timotei 3:1-4).

cred ca poti afla sfarsitul cind va fi.

| georgehari a răspuns:

Va fi în 12.12.2012, la ora 12:12:12. Grăbeşte-te, căsătoreşte-te, fă copii, votează şi plăteşte-ţi ratele!

| viorel2c a răspuns:

Intr-o joi dar dimineata

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Am citit intr-un articol ca niste oameni care se ocupa cu asa ceva au facut o masinarie cu care pot sa mearga in viitor si se spune ca in 2012 pentru ca nu au putut sa treaca mai mult de anul astasadsadsad

| monicaclaudia a răspuns:

Chiar asa ce rost are ca sa ne preocupam cind vine sfirsitul lumi. Ar fi bine ca sa ne bucuram zi de zii de ceea ce avem si sa o luam cum vine.
asa ca traiesteti viata din plin si nu te mai preocupa.)larisuca ca nu te ajuta chiar daca afli raspunul

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Probabil ca niciodata! Omul, daca a fost creat, nu a fost creat sa dispara, ci sa evolueze! Oamenii se nasc, mor... si pentru fiecare om, atunci cand a murit e sfarsitul... Epoca dupa epoca...cu bune si rele.pamantul si oamenii au continuat sa supravietuiasca prin adaptare la conditiile de mediu inconjurator! Si asa va fi in continuare... Daca nu, conform Bibliei, prin vocea lui Isus: "doar Dumnezeu stie"...

| crisa a răspuns:

http://stiri.kappa.ro/......23274.html
Adevarul este ca... vom trai si vom vedea...

| kh1ss a răspuns:

Maine laughing este o prostie chestia ca vine sfarsitu lumii in 2010 ...2012... sau mai stiu ce an... sfarsitul lumii o sa vina cand vrea doamne doamne happy

pupimik
| pupimik a răspuns:

A fost ieri. Welcome to Hell devil big grinbig grin

| clau44 a răspuns:

se tot spune că în 21.12.2012, dar eu cred că poate să fie doar începutul sfârşitului lumii şi să dureze foarte mulţi ani, chiar şi mii de ani! după cum spun cercetătorii că în această dată (21.12.2012) se va schimba polaritatea pământului!
numai Dumnezeu ştie când va fi, dar când vom auzi că Ierusalimul a fost şters de pe faţa pământului, atunci să ştim că este foarte aproape sfârşitul lumii!
Numai Dumnezeu ştie cu siguranţă când va fi sfârşitul lumii!

| wizard_cristi a răspuns:

Pai, vedem noi, vrei sa-ti dam un,, bip" cand vine sfarsitul lumii?

| miha2010 a răspuns:

Nici macar Nostradamus nu a stiut daramite noi traieste prezentul care este cel mai frumos dar lasat de d-zeu si nu te mai gandi la lucruri urate.Lumea e frumoasa asa cum e ea!

| mad a răspuns:

afli in stele ca sfarsitul lumii e pe xx/xx/xxxx, si tu mori maine calcat pe trecerea de pietoni. Cu ce te ajuta? Bucura-te de viata ca si cum maine ar fi ultima zi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"...nimeni nu stie, nici Fiul ci numai Tatal..."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cand nu te astepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maine dupa amiaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pa ce data va fi sfarsitul lumii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa fie in anul 6999

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustiu. da am auzit la tv ca intr-o simbata in 2012

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti zic ca sfarsitul lumii va fi in 2012 nuuuuuuuuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti zic ca va fi sfarsitul lumii in 2012

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca va fi atata timp cat omul se iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul lumi va fi cand dumnezeu va hotara. uni oameni zic ca sf lumi va fi in 2012 dar nu te4 speria ca nu se stie daca e adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vrea Bunul Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Larius, uite navigind pe internet am dat de intrebarea ta, cred ca ti-as putea raspunde!
Sfinta Scriptura care este Cuvintul lui Dumnezeu ne spune ca
,, despre ziua aceea si ceasul acela nu stie nimini: nici ingerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatal.''(Evanghelia dupa Matei 24:36)
Asa ca despre o data anumeni nu poate sa-ti spuna nimeni si chir daca cineva ar da vreo data acesta este o minciuna pe care nu ar trebui so crezi. Dar eata ce mai spune Biblia:,, De aceea, si voi fiti gata; caci Fiul omului va veni in ceasul in care nu va ginditi.''(Evanghelia dupa Matei 24:44)...Indemnul care ne este lasat aici este ca sa fim gata pentru venirea lui Isus!
Deci despre sfirsitul lumii cind va fi nu stie nimeni, dar Sfinta Scriptura ne spune despre unele semne care o prevestesc, aceste semne le intalnim deasemeni in capitolul24 din Evanghelia dupa Matei... te-as indemna sal citesti ca sa afli care sunt acele semne?
La sfirsit as vrea sa-te intreb dar tu esti gata pentru sfirsitul lumii?
Te-ai pregatit pentru acesta zi, a veniri lui Hristos pentru a doua oara ca sa-si ea credinciosii cu sine?
Evanghelistul Ioan 3:16 ne spune :,, Fiindca atit de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe singurul lui Fiu(Isus Hristos), pentru ca oricine crede in EL, sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica.''
Crezi tu in Fiul lui Dumezeu, si in ceea ce afacut El pentru noi pacatosii?
Prin ce se vede acest lucru?
Cu mult drag Marcel!
lungumarcel@gmail.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2 minlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Thuamnee cretinii suntetiyrolling on the floor)) credetzyyy toatee atseaaa rolling on the floor))
sff lumiii e peste 2 minlaughing
ferestetelaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica pe 21 decembrie 2012, ne rugam sa nu se untample asa ceva/. pentru alte intrebari luati ID meu:jos
g.cosmin@ymail.com