| mentholinks a întrebat:

Cand voi primi rasplata de la Dumnezeu?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dumnezeu este o forta oarba, careia nu-i pasa de oameni. Adica nici macar intr-atat incat sa-i pedepseasca daca sunt rai. Ceea ce la H.P. Lovecraft se numeste indiferenta benevolenta.

Mos Craciun cosmic dedublandu-se drept Kim Jong Un cosmic este o imago dei puerila.

| danbnz a răspuns:

Pe lumea cealalta.
Daca meriti.

| Mayhem666 a răspuns:

Meriti o rasplata macar? Ce fel de rasplata? Cumva bani? Daca da, ma bag si eu. Accept si superputeri daca nu bani.

| halogen001 a răspuns:

Zeul x fiind un personaj imaginar, răsplata e și ea tot imaginara și poate fi primita oricând în funcție de imaginația fiecăruia.

| chuckmanson a răspuns:

Treaba cu zeii e ca ei mereu te răsplătesc după ce mori. În principal pentru ca atunci nu mai poate nimeni sa verifice dacă dumnezeul ala își tine promisiunile. Interesant nu crezi?