| anonim_4396 a întrebat:

Care au fost marile perioade istorice? De cati ani(aproximativ) exista oameni(omenirea)?

4 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Depinde cine imparte. Un om pasionat de Iimperiul Bizantin va spune ca 300-1500 a fost o perioada. Cine e pasionat de stiinta va observa ca mongolii au tras lumea inapoi cu vreo 200 de ani, si ar putea vorbi de ante si post mongolic.

| DanielCotabita a răspuns (pentru costis):

Intreba de MARILE perioade istorice, nu de cele geografic-culturale. Adica Preistorie, Antichitate, Ev Mediu etc.

| danay72 a răspuns:

De peste 6000 de ani exista omenirea conform Bibliei.

| drutzix a răspuns:

"De cati ani(aproximativ) exista oameni(omenirea)?"
200.000 de ani.