| EmaS a întrebat:

Care durere vi se pare ca este mai greu de suportat: cea trupeasca sau sufleteasca?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Pentru trup mai exista medicamente,unguente ce alina durerea,dar pentru suflet Singurul care poate turna balsam vindecator este Isus Hristos!
El nu dispretuieste o inima ranita si mahnita!
Deci durerea cea mai grea de suportat este cea sufleteasca, cea interioara. De multe ori acea durere nu este vazuta si auzita de nici un om, doar Dumnezeu este Cel care vede totul si cunoaste tot!

46 răspunsuri:
| RockaruL a răspuns:

Cea trupeasca...Nu cred ca daca te calca o masina(de exemplu) te mai gandesti la suflet...

| EmaS explică (pentru Dumnezău):

Stiam ca asa vei spune, asa ai procedat si cu Tea20.Pe mine nu ma intineaza cu nimic cine o canta.

| Woodenpints91 a răspuns:

Cea trupească. Cea sufletescă, pentru mine nu prea există, şi oricum se uită repede.

| alle94 a răspuns:

Sufleteasca clar!
Imi aduc aminte cand faceam cate o prostie mai mare,si parintii imi faceau morala, ma simte'am prost, imi zice'am de ce nu ma bat si pe mine cum fac toti parintiilaughing...mda minte de copchii.

| Dumnezău a răspuns (pentru EmaS):

Asa am procedat si cu Teea din sarcasm.Cred ca stii care sunt multi crestini care zic ca rock-ul e satanic, cu mesaje subliminale, si e probabil una din chestiile cu care sunt 100.00% in dezacord.La voi, ca (,) crestini e de rau doar daca ascultati black/death metal, ca nu prea se impaca cu principiile voastre.Nici Orgasmatron nu prea v-ar place.

Si, din ce tin eu bine minte, parca ai zis intr-un raspuns mai vechi ca nu ai incredere in rock.Nu mai tin minte exact,dar asta era ideea principala.Ema,Stairway To Heaven nu are nimic necurat derulata invers,doar ca baietii erau prea epici si aveau hateri.

Daca tot ti-a placut Apocalyptica,iti arunci un ochi si pe o trupa numita Avantasia? Sunt cam la fel,si daca pe mine,care sunt opusul calmului, ma calmeaza, cred ca merge ceas cu o psaltica sau cu un Exod. smug

| Filip23 a răspuns:

Dupa mine, cea trupeasca.

| EmaS explică (pentru Filip23):

De ce?

| Filip23 a răspuns (pentru EmaS):

Am vazut bolnav de cancer. Am citit despre suferintele mucenicilor, mai vechi si mai noi (Pitesti). Greu si de imaginat, dar de dus...

| IMC90 a răspuns:

Nu exista durere sufleteasca. Acea asa zisa durere este de fapt o cadere temporala a neurotransmitatorului numit serotonina, si poate fi rezolvata cu antidepresive usoare (daca nu se rezolva de la sine)
Exemplu practic : oricat ai fi de suparat, daca iei 4 pastile de prozac esti cel mai fericit om din lumewinking

| EmaS explică (pentru IMC90):

Cred ca nu este cazul sa apelezi la droguri. Dumnezeu iti poate da linistea si pacea.

| IMC90 a răspuns (pentru EmaS):

Am vrut doar sa-ti demonstrez ca sentimentele nu sunt altceva decat rezultatul unui proces chimic.
Totul este chimic, mecanic s.a.m.d. Nu exista suflet

| EmaS explică (pentru EmaS):

Cum sa nu existe suflet?

| Mihaita23 a răspuns:

Cea sufleteasca.Dar totusi cum iti faci intrebarile asa populare?

| EmaS explică (pentru Mihaita23):

Nu eu, voi le faceti populare, cei care raspundeti!

| RazvanStan99 a răspuns:

Cea sufleteasca mai mult dar si cea trupeasca este greahappy

Răspuns utilizator avertizat