| tzus a întrebat:

Care e faza cu busuiocul sub perna de boboteaza? happy Funda.

Răspuns Câştigător
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Busuiocul sub pernă pun fetele nemăritate ce nu au făcut sex în noaptea de Bobotează pentru a-şi visa ursitul.
Acesta e un obicei păgân ce se practică şi în România.
Pe curând!

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Lucru babesc

| danay72 a răspuns:

E un obicei, fara a avea un suport biblic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mare prostie (pentru cei lesne crezatori).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PedoBarbie):

Obicei dracesc!

| phantomitza a răspuns:

E cica iti visezi barbatu, prostii astea sunt inventate de batrani! laughing

| Petre_Alexandru_1995 a răspuns:

Obicei babesc...

| kmarianak a răspuns:

Fetele nemaritate isi viseaza ursitul
Pe 5 ianuarie, in Ajunul Bobotezei, fetele nemaritate care vor sa isi afle ursitul trebuie sa isi puna sub perna o creanga de busuioc. Superstitie... citeste mai multe despre asta, http://www.interferente.ro/......atate.html