| tzus a întrebat:

Care e faza cu busuiocul sub perna de boboteaza? daca a incercat cineva si asa este? ca sa stiu daca incerc si eu sau nu?

Răspuns Câştigător
| LoveToHate a răspuns:

In noaptea de Boboteaza, daca fetele isi pun busuioc sub perna vor visa cu cine se marita. Evident o mare prostie!

9 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sa visezi cu cine te mariti!

| M25M a răspuns:

Pura superstitie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doar superstitii penibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat.dar nu am visat viitoarea sotie, ci pe mama viitoarei fete pe care am cunoscut-o iesind si strigand-o pe nume.

| CannbalCorpse a răspuns:

Sunt doar superstiti.Se pune sub perna de boboteaza si vezi cu cine te mariti.

| vrelian a răspuns:

Faza cu busuiocul eu stiam ca se pune la ciorbe, la alea de fasole, de cartofi.parca asa tin eu minte ca asa faceau aia batrinii.eu am incercat si avea un gust f bun.incearca si tu si o sa vezi ca merita.dar nu stiu daca o sa te mariti, sau ca o sa visezi. poate in cel mai rau caz o sa stai la baie in caz ca nu tia cazut bine la stomac.numai bine

| kmarianak a răspuns:

Fetele nemaritate isi viseaza ursitul, http://www.interferente.ro/......atate.html

| LostInTheDarkness a răspuns:

Nu e nici o faza.
Doar una: Lasa superstitiile