| sunrises a întrebat:

Care este cel mai mare pacat al unui om ce refuza credinta? (numiti-l printr-un singur cuvant, dar justificati va rog raspunsul happy )

9 răspunsuri:
| GreenSky a răspuns:

Necredinta!

| Messerschmitt a răspuns:

Da!

| sublime89 a răspuns:

Nu exista pacate. Cine crezi ca sta in cer sa numere de cate ori ai zis ceva sau ai gandit ceva "rau"?

| Lizzu a răspuns:

Nici unul.
De ce ganditi ca ar trebui sa existe unul?
A da, odata ce te abati de la "calea dreapta" adica credinta, religia, devii pacatos...

--Cat de gresit e felul asta de a gandi...cat de lipsit de rationament si toleranta... cat de setat.

Oamenii care nu aleg credinta sunt perfect normali, poate chiar mai realisti si mai de baza decat multi dintre credinciosi ..acestia din urma se bat cu pumnu-n piept care este mai fara de pacat si mai credincios si placut lui dzeu, dar ei nu realizeaza ca toata mandria asta dauneaza.

Ei nu realizeaza ca le intra ura fata de semenii diferiti de ei in suflet si asta distruge fara intoarcere...

Dar fiecare e stapan pe persoana si viata sa si decide ce va face sau cum se va comporta.
Pacat ca unii sunt atat de involuati si nu vad asta, ci traiesc in continuare astfel...

| sabrina103 a răspuns:

Daca vezi un miracol sau simti prezenta Lui Dumnezeu sa il negi in continuare.

| Narfundo a răspuns:

Fundul.Explicatie.2 vacute crosetau in varfu unui stejar apa cu 2 caramizi de caciula.Morala"Pacatu-i pacat.

| Narfundo a răspuns:

Fund.E pacatul suprem.Nu uita ca Dumnezeu a ucis orase cu ajutorul meteoritilor.Morala" nu va uitati la naruto.

| 1DeadMemories a răspuns:

Existenta!

| TheStory a răspuns:

Refuzul!
Refuza sa creada in ceva supranatural.