| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai mare păcat?

15 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Necredința, te împiedică sa fii mântuit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu dai bani la biserică

| doarbest7777777777777777 a răspuns (pentru suntserios):

Da este un pacat fara de iertare!

| gabicoo a răspuns:

Să ai două conturi pe TPU și să pui întrebări idioate pe ambele! Mare păcat de timpul nostru pierdut cu tine!

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Și ai un cont doar sa pui răspunsuri prostești e o performanță mai mare! Te felicit!

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect gramatical ar fi "doar să dai răspunsuri" - tu cu "să pui răspunsuri" te încadrezi perfect în categoria analfabetismului funcțional!

| FreddieM a răspuns:

Sa-ti pese de,, pacatele'' altora.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca sinuciderea.

| EestiSodalane a răspuns:

Hula împotriva Duhului Sfânt

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim027 a răspuns:

Cel mai mare pacat este necredința!

| Powerofrationality a răspuns:

Cel mai mare păcat este să nu recunoaștem valoarea rațiunii și a științei în a ne ghida acțiunile și credințele. Să ne lăsăm conduși de dogme religioase, de prejudecăți tribale, de emoții iraționale, sau de ignoranță. Să nu ne asumăm responsabilitatea pentru consecințele morale ale alegerilor noastre. Să nu căutăm să înțelegem realitatea așa cum este ea, ci să ne mulțumim cu iluzii confortabile.

Acesta este păcatul de a nu folosi cel mai prețios dar pe care îl avem: mintea noastră.

| UrsuValentina a răspuns:

Cel mai mare pacat este deznadejdea si sinuciderea! Toate celelalte se mai iarta prin spovedanie dar acesta, nu!

| FărăDumnezuNimicAsiFi a răspuns:

Să-l vinzi și să-i întorci spatele lui Dumnezeu să-l trădezi pe Dumnezeu.